Limbažu novadā aptur šoferi, kurš kravas auto vada teju trīs promiļu reibumā

TVNET Auto
Limbažu novadā aptur šoferi, kurš kravas auto vada teju trīs promiļu reibumā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Alkometrs.
Alkometrs. Foto: Edijs Pālens/LETA

Otrdien, 29. novembrī, Limbažu novadā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonas apturēja kravas transportlīdzekli "DAF" sakabē ar piekabi "Krone", kur 1966. gadā dzimis vadītājs pie stūres bija sēdies, būdams alkohola reibumā.

Vakar, 29. novembrī, ap plkst. 16.30 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Limbažu novadā, Salacgrīvas pagastā, uz autoceļa Rīga (Baltezers) – Igaunijas robeža (Ainaži), pie Svētciema virzienā uz Igaunijas robežu persona ar kravas transportlīdzekli "DAF" sakabē ar piekabi "Krone" agresīvi piedalās ceļu satiksmē un, iespējams, ir alkohola reibumā.

Uz norādīto vietu izbrauca Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonas, kuras fiksēja norādīto transportlīdzekli un to apturēja. Veicot pārbaudi, tika konstatēts, ka 1966. gadā dzimušais vīrietis, vadīja transportlīdzekli, būdams 2,75 promiļu lielā alkohola reibumā.

Vīrietis tika aizturēts un nogādāts Īslaicīgās aizturēšanas vietā. Šajā gadījumā noziedzīgais nodarījums tika izdarīts ar citai personai piederošu transportlīdzekli, tādēļ no vainīgā paredzēts piedzīt šī transportlīdzekļa vērtību. Par notikušo policijā ir sākts kriminālprocess.

Valsts policija atgādina, ka ar šā gada 25. novembri stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas transportlīdzekļa vadītājam, kuram ir atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, paredz kriminālatbildību par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu to vadīt, ja viņa izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles vai viņš atrodas narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, kā arī ja viņš atsakās no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai asinīs vai narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes. Jāpiemin, ka iepriekš par to bija paredzēta administratīvā atbildība.

Saskaņā ar šiem grozījumiem pret transportlīdzekļa vadītāju ir sākts kriminālprocess. Par šādu likumpārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Valsts policijas aicina autovadītājus būt atbildīgiem un atgādina, ka transportlīdzekļa vadīšana reibumā būtiski apdraud gan paša, gan citu ceļu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvību. Nekādā gadījumā nesēsties pie transportlīdzekļa stūres, ja lietoti alkoholiskie dzērieni, jo alkohola lietošana un braukšana kategoriski nav savienojamas lietas.

Tāpat Valsts policijas pateicas tiem iedzīvotājiem, kas aktīvi ziņo par aizdomīgiem vadītājiem un aicina arī turpmāk nepalikt vienaldzīgiem, un situācijās, kad rodas pamatotas aizdomas, ka transportlīdzekļa vadītājs pie stūres sēdies reibumā, ziņot par to Valsts policijai, zvanot pa tālruņa numuru 110.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu