Kā rūpēties par acīm, lai mazinātu to asarošanu?
• Ejot ārā, jālieto saulesbrilles. Tās palīdzēs aizsargāt acis no vēja, spilgtas gaismas un puteklīšu iekļūšanas.
• Gaisa mitrināšana. Sauss gaiss, kas telpās bieži vien rodas līdz ar apkures sezonu, rada acīm papildu kairinājumu, tādējādi pastiprinot asarošanu un kņudināšanas sajūtu. Visefektīvākais risinājums būs speciālie gaisa mitrinātāji, taču situāciju var uzlabot, arī, piemēram, uzliekot uz radiatoriem mitru frotē auduma dvieli.
• Silta vai auksta komprese. Aptuveni 10-15 minūtes uz acīm var paturēt samitrinātu auduma kompresi - tā palīdzēs nomierināt acis un mazināt asarošanu. Auksta komprese palīdzēs mazināt nogurumu, pietūkumu un iekaisumu, savukārt silta atslābinās un nomierinās saspringto muskulatūru.
• Nelietot kosmētiku un kontaktlēcas. Lai neradītu papildu kairinājumu, noteikti nevajadzētu lietot acu kosmētiku vai ievietot acīs kontaktlēcas.
• Acu pilieni. Ja acu asarošana ir izteikti spēcīga, noderēs aptiekās pieejamie bezrecepšu acu pilieni. Tie satur gan mitrinošas, lubricējošas vielas, gan augu ekstraktus, piemēram, alvejas, kliņģerītes, burvjlazdas, kumelītes vai žibulīšu ekstraktu, kas palīdzēs apsārtušām, nogurušām un asarojošām acīm.
• Konsultācija ar ārstu vai farmaceitu. Ja asarošana kļūst apgrūtinoša un ierastie paņēmieni vairs nelīdz, noteikti nepieciešams konsultēties ar ārstu vai farmaceitu, kurš palīdzēs atrast piemērotāko līdzekli acu aprūpei un ārstēšanai.
"Lai izvairītos no saaukstēšanās, svarīgākais ir stipra imunitāte - organismam ik dienu nepieciešams veselīgs uzturs, fiziskās aktivitātes un kvalitatīvs miegs. Pat tad, ja laikapstākļi nelutina, vēlams sameklēt piemērotu apģērbu un daudz laika pavadīt svaigā gaisā. Ja tomēr gadījies saslimt, ieteicams palikt mājās, kārtīgi izgulēties, dzert zāļu tēju un saudzēt sevi, tā palīdzot organismam ātrāk atveseļoties," piekodina Apotheka farmaceite Alīna Fleišmane.