P, 30.01.2023.

Bargs sods! ⟩ Sniegs jānotīra arī no ielas ap mašīnu, ja auto stāvējis ilgāk par trim diennaktīm

TVNET Auto
Sniegs jānotīra arī no ielas ap mašīnu, ja auto stāvējis ilgāk par trim diennaktīm
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Apsnigusi automašīna ielas malā.
Apsnigusi automašīna ielas malā. Foto: Jānis Škapars, TVNET

Paraugoties uz galvaspilsētas ielām, redzams, ka to malās stāv apsnigušas mašīnas, kas nav kustinātas ilgāku laiku. Sniega cepures izveidojušās ne tikai uz tām, bet arī ap tām un var traucēt gājēju pārvietošanos un citu transportlīdzekļu satiksmi.

Kā izrādās, Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošajos noteikumos skaidri noteikts, kurā brīdī sniegs ap auto jau kļūst nevis par pašvaldības, bet par mašīnas īpašnieka vai turētāja atbildību un ir no brauktuves jānovāc.

Galvaspilsētas ielu malās šobrīd stāv daudz automašīnu, kas nav kustinātas ilgāku laiku, kad uzsniga sniegs lielā apjomā. Rezultātā ap tām izveidojušās biezas sniega un ledus barjeras, kas apgrūtinās ne tikai automašīnu izkļūšanu no slazda kaut kad tuvākajā nākotnē, bet jau tagad var būt traucēklis transportlīdzekļu satiksmei un gājēju kustībai.

Tas, ko zina tikai retais, ir fakts, ka Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumu 11. punktā skaidri norādīts automašīnu īpašnieku un turētāju pienākums sniegu ap saviem spēkratiem norakt, lai tas netraucētu. Pretējā gadījumā var tikt uzlikts sods līdz pat 70 naudas soda vienību jeb 350 eiro apmērā.

Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi:

11. Transportlīdzekļu īpašnieki vai turētāji, novietojot transportlīdzekļus stāvēšanai uz ielām vai pagalmos ilgāk par trim diennaktīm, nodrošina teritorijas attīrīšanu no sniega ap transportlīdzekli tādā mērā, lai netiktu traucēta gājēju un transporta satiksme, kā arī ielu un piebraucamo ceļu kopšana ar mehāniskajiem līdzekļiem.

26. Par saistošo noteikumu 4.–9. punktā un 11.–13. punktā noteikto prasību neievērošanu fiziskām personām piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 70 naudas soda vienībām, juridiskām personām piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 280 naudas soda vienībām.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu