P, 30.01.2023.

Sankciju dēļ Latvijā iesprūdušos Krievijas minerālmēslus ziedos ANO Pārtikas programmai

TVNET/LETA
Sankciju dēļ Latvijā iesprūdušos Krievijas minerālmēslus ziedos ANO Pārtikas programmai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: EPA/AFI

Latvija ziedos ANO Pasaules pārtikas programmai 200 000 tonnas Krievijas izcelsmes minerālmēslu, informē Ārlietu ministrijā (ĀM).

Latvija sadarbībā ar Eiropas Komisiju ir atsaukusies ANO lūgumam mazināt Krievijas kara Ukrainā radītās negatīvās sekas un palīdzēt risināt pārtikas krīzi Āfrikas un Latīņamerikas valstīs, atzīmē ĀM.

Latvija teritorijā atrodas aptuveni 200 000 tonnu Krievijas izcelsmes Eiropas Savienības sankcijām pakļautiem uzņēmumiem piederošu minerālmēslu, kas veido maznozīmīgu daļu no Krievijas ikgadējā globālā minerālmēslu eksporta.

ANO Pasaules Pārtikas programma ir vienojusies ar minerālmēslu kravu īpašniekiem par ziedojuma veikšanu, un Ministru kabinets nolēma atbalstīt šo minerālmēslu ziedošanu ANO Pasaules Pārtikas programmai ar mērķi sniegt atbalstu Āfrikas un Latīņamerikas valstīm.

Latvija konstruktīvi kopā ar ārvalstu partneriem un starptautiskajām organizācijām turpina sniegt atbalstu valstīm, kas cietušas Krievijas kara Ukrainā radītās krīzes dēļ.

Pārtikas krīze, minerālmēslu deficīts un enerģētikas izmaksu pieaugums ir Krievijas kara Ukrainā sekas, uzsver ĀM.

Latvija nosoda Krievijas vēlmi izmantot tās mākslīgi radīto minerālmēslu deficītu savai dezinformācijas kampaņai, lai mainītu attieksmi pret Krievijas karu Ukrainā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu