P, 30.01.2023.

"ZAAO" atkritumus izvedīs par vidēji 8,5% dārgāk

TVNET/LETA
"ZAAO" atkritumus izvedīs par vidēji 8,5% dārgāk
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Atkritumu konteineri
Atkritumu konteineri Foto: Jānis Škapars/TVNET

Atkritumu apsaimniekotājs SIA "ZAAO" no 1. janvāra par vidēji 8,5% paaugstinās nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu, kas turpmāk būs 23,28 līdz 27,28 eiro par kubikmetru, atkarībā no klienta adreses, informēja kompānijā.

Patlaban "ZAAO" apsaimniekotajā teritorijā nešķiroto atkritumu apsaimniekošanas maksa ir no 21,37 līdz 24,92 eiro par kubikmetru.

Par nešķirotiem sadzīves atkritumiem, kas tiek apglabāti Reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centra "Daibe" poligonā, "ZAAO" veic dabas resursa nodokļa maksājumu, ko valsts no 2023. gada 1. janvāra ir noteikusi 95 eiro par katru tonnu. Līdz 1. janvārim nodoklis ir 80 eiro par tonnu, līdz ar to pieaugums ietekmē kopējo tarifu par atkritumu apglabāšanu.

Energoresursu cenu kāpums, kā norāda uzņēmums, līdz šim jau ir būtiski ietekmējis dažādas tautsaimniecības nozares, pieaugot pakalpojumu un produktu izmaksām. Ievērojama ietekme būs arī Darba likuma grozījumiem, kas nosaka, ka minimālā mēneša darba alga no 1.janvāra ir 620 eiro.

Palielinot minimālo mēneša algu, "ZAAO" darbība tiek ietekmēta gan tieši, gan pastarpināti, pauž "ZAAO" pārstāvji.

"ZAAO" valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis pauž, ka minimālās algas izmaiņas ietekmēs "ZAAO" ne tikai kā darba devēju, bet arī kā pakalpojumu sniedzēju, jo būtiski pieaug arī izmaksas pakalpojumiem, precēm, kas nepieciešamas uzņēmuma pamatdarbības nodrošināšanai.

Kompānijā arī atgādina, ka valsts atkritumu apsaimniekošanas plāns nosaka atkritumu plūsmas, līdz ar to sadzīves atkritumi no "ZAAO" darbības reģiona tiek nogādāti ne tikai poligonā "Daibe", bet arī SIA "Getliņi EKO" un SIA "AP Kaudzītes" poligonos, kuros noteiktā atkritumu ievešanas maksa arī pieaugs, ņemot vērā dabas resursu nodokļa izmaiņas.

Kukainis uzsver, ka arī 2023.gadā "ZAAO" turpinās strādāt pie tā, lai iespējami plašākam klientu lokam nodrošinātu atkritumu šķirošanas infrastruktūru pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai. Viņš aicina iedzīvotājus pareizi šķirot atkritumus, nogādājot tos kompānijas "EKO" laukumos, "EKO" punktos, kā arī pilnvērtīgi izmantot pieejamos "ZAAO" pakalpojumus.

Lai informētu par izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas maksā, "ZAAO" decembra sākumā ir nosūtījis paziņojumu, kā arī plānoto atkritumu izvešanas kalendāru katram klientam uz līgumā norādīto elektroniskā pasta vai pasta korespondences adresi.

Jau vēstīts, ka pērn "ZAAO" strādāja ar 10,005 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 13,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 2,2 reizes, sasniedzot 94 584 eiro.

"ZAAO" pieder Valmieras, Cēsu, Limbažu, Smiltenes, Valkas, Saulkrastu, Siguldas un Balvu novadu pašvaldībām.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu