P, 30.01.2023.

"Deutsche Welle" Krievijas redakcija izsmej Latvijas lēmumu "Doždj" lietā

TVNET
"Deutsche Welle" Krievijas redakcija izsmej Latvijas lēmumu "Doždj" lietā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 36
Foto: DW/Twitter.com

Vācijas raidsabiedrības "Deutsche Welle" (DW) Krievijas redakcija sociālajos tīklos publicējusi karikatūru, kurā Latvija atainota neglaimojošā gaismā. Karikatūra jau paspējusi izraisīt asas diskusijas sociālo tīklu lietotāju vidū.

Zīmējumā kariķējoši atspoguļots Latvijas lēmums atņemt licenci Krievijas neatkarīgajam telekanālam "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain"). Tajā Krievijas diktators Vladimirs Putins vienā rokā tur lietussargu, uz kura rakstīts "Latvija", kas atvaira lietu - "Doždj". Karikatūra viennozīmīgi liek saprast, ka Latvija ar savu lēmumu pasargā Putinu.

Jau ziņots, ka NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts uzskata, ka no Krievijas neatkarīgās televīzijas programmas "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain") slēgšanas Latvijā ieguvējs numur viens ir Kremlis.

Mikroblogošanas vietnē "Twitter" viņš paudis viedokli, ka situācija, kas izveidojusies ar "Doždj", ir Krievijas "veiksmīgi realizēta refleksīvās kontroles operācija".

Intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" Sārts skaidroja, ka refleksīvā kontrole ir Padomju Savienības laikā Valsts drošības komitejas izstrādāta metode, kā, saprotot kāda uzvedības paradumus, raidīt signālu, lai signāla uztvērējs rīkotos paredzamā, signāla raidītājam izdevīgā veidā. To varot izmantot, piemēram, lai vairākas personas sarīdītu vienu pret otru.

Sārta ieskatā, "Doždj" komandā varētu būt iefiltrēts drošībnieku aģents, kas apzināti radījis haosu, un uz šādiem riskiem iepriekš ir norādījis arī Valsts drošības dienests.

Sārts skaidroja, ka tagad Kremļa atbalstītājiem ir dota iespēja izplatīt vēstījumus, ka arī Rietumos mediji nevar būt brīvi, jo tie tiek apspiesti.

Vienlaikus NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors atgādināja, ka tas, ka cilvēki ir opozīcijā Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, vēl uzreiz nepadara viņus par rietumnieciski domājošiem.

Kā ziņots, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome otrdien lēma anulēt apraides atļauju līdz šim Latvijā strādājošajai Krievijas neatkarīgajai TV programmai "Doždj".

Minētais lēmums raisījis pretrunīgus viedokļus. To vēl ir iespējams pārsūdzēt tiesā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu