Kā izvēlēties īsto Ziemassvētku eglīti? Iesaka interjeristi

Egoiste
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Shutterstock

Izvēloties Ziemassvētku eglīti, kas būs galvenā rota svētkos, jāņem vērā ne viens vien aspekts: dzīvesveids, ģimenes sastāvs un mājokļa platība. Eksperts dalās padomos, kā izvēlēties mājoklim un dzīves apstākļiem atbilstošāko eglīti.

1. Cik liels ir mājoklis un cik daudz vietas var atvēlēt eglītei?

Pirms skaistākās Ziemassvētku eglītes izvēles ir jānovērtē, cik tai mājās ir vietas. Ja vien iespējams, eglīti ieteicams novietot vietā, kur tā netraucēs pārvietoties mājiniekiem. Tomēr eglīti jānovieto labi pamanāmā vietā, un to nevajadzētu slēpt kādā tumšā kaktā. Eglīte jāliek vietā, kur ērti pieejamas elektrības kontaktligzdas un kur to būs viegli aplaistīt.

“Jo mazāks mājoklis, jo pārdomātāk jāizvēlas Ziemassvētku eglīte. Ietērpjot svētku rotās nelielu mājokli, svarīgākais ir taupīt vietu: rotājumus var likt pie sienas un uz citām virsmām, lai pēc iespējas atbrīvotu vietu uz grīdas,” stāsta IKEA interjera dizaina nodaļas vadītājs Darjus Rimkus. Mazu eglīti un pat izrotātu egles vai priedes zaru var nolikt, piemēram, uz lielā galda, kafijas galdiņa vai plauktā.

Foto: Publicitātes foto

2. Dabisko, mākslīgo vai pavisam citādu? Tas atkarīgs no gaumes un no laika, ko var veltīt eglītes veidošanai

Lai izvēlētos piemērotāko eglīti – dabisko, mākslīgo vai alternatīvo –, jāņem vērā ne tikai tavas, bet arī pārējo ģimenes locekļu vēlmes un paradumi.

Dabiskā eglīte prasīs vairāk rūpju un laika, neatkarīgi no tā, vai tā būs nocirsta vai podiņā augoša, jo tā ir jālaista un tai mēdz nobirt skujas, kas ik pa laikam jāsavāc. Turklāt šādai eglītei ir nepieciešami īpaši apstākļi, piemēram, to nevajadzētu novietot radiatoru vai krāsns tuvumā. Neraugoties uz rūpēm, daudziem tieši dabiskas eglītes klātbūtne mājās saistās ar svētku sajūtu un uzjunda sentimentālas atmiņas.

Mākslīgo eglīti varētu izvēlēties tie, kas neatbalsta koku ciršanu un nevēlas tērēt laiku īstās eglītes meklēšanai. Par mākslīgo eglīti ir vieglāk rūpēties. Vairākus gadus izmantojot vienu un to pašu eglīti, var arī ietaupīt laiku un līdzekļus. 

Interjera dizainers piebilst, ka alternatīvā Ziemassvētku eglīte prasa radošu pieeju, lai radītu personisku un nebijušu svētku rotu. Veidojot eglīti kā sienas dekoru, var izmantot koku zarus, audumus vai LED lampiņu virtenes. Egles formā var izkārtot arī grāmatas, iesaiņotas dāvanas vai pat mājsaimniecības priekšmetus. Arī telpaugus mājās var izrotāt ar LED lampiņām, ļaujot tiem pildīt svētku eglītes funkciju.

Foto: Publicitātes foto

3. Domā par drošību

“Dzīvojot kopā ar maziem bērniem vai dzīvniekiem, Ziemassvētku eglītes vieta jāizvēlas īpaši rūpīgi. Ieteicams eglīti novietot tur, kur to nevar aizsniegt, un tā ir kārtīgi jānostiprina, lai neapgāztos. Ja pastāv apgāšanās risks, ieteicams izvēlēties mazāku eglīti,” ierosina Darius Rimkus.

Mājdzīvnieku un mazu bērnu drošības labad stikla rotājumu vietā var izvēlēties plastmasas, auduma vai citu neplīstošu materiālu rotājumus. Tas attiecas arī uz svecēm – LED lampas un sveces ir drošākas par tām, kas deg ar atklātu liesmu.

Foto: Publicitātes foto

4. Interjers un Ziemassvētku eglītes rotājumu stils

Dizainers skaidro, ka mājokļa interjers un eglītes rotājumi arī var ietekmēt Ziemassvētku eglītes izvēli. “Var iegādāties dažādu stilu mākslīgās eglītes: tādas, kas līdzinās dabiskajai eglītei, vai pavisam atšķirīgas, modernas. Tāpēc, izvēloties Ziemassvētku eglīti, būtu jāpadomā gan par mājokļa kopējo interjeru, gan par esošajiem rotājumiem. Daļa mākslīgo eglīšu vairāk piestāv skandināvu vai modernā stila interjeram, un tās būtu atbilstoši jādekorē, izmantojot mazāk rotājumu vai vienkrāsainus rotājumus. Tradicionālā stila eglītes piemērotas arī seniem, sentimentāli vērtīgiem vai klasiskiem rotājumiem, tos dažādi kombinējot,” stāsta speciālists.

Foto: Publicitātes foto

Šis princips attiecas arī uz citiem svētku rotājumiem – ja mājās ir galvenokārt klasiskā stila rotājumi, tie vislabāk piestāvēs ierastā stila eglītei, bet vienkrāsainiem, minimālisma stila rotājumiem atbilstošāka būs modernā stila eglīte.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu