O, 28.03.2023.

VDD izteicis brīdinājumus politiskajai partijai "Stabilitātei!" par propagandiskiem izteikumiem

TVNET/LETA
VDD izteicis brīdinājumus politiskajai partijai "Stabilitātei!" par propagandiskiem izteikumiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 28
Partijas "Stabilitātei!" valdes locekļi Aleksejs Rosļikovs un Natalja Marčenko-Jodko piedalās mediju brīfingā, kurā sniedz paziņojumu saistībā ar Valsts policijas sākto kriminālprocesu par 14.Saeimā ievēlētās deputātes Glorijas Grevcovas iespējamo nepatieso ziņu sniegšanu Centrālajai vēlēšanu komisijai.
Partijas "Stabilitātei!" valdes locekļi Aleksejs Rosļikovs un Natalja Marčenko-Jodko piedalās mediju brīfingā, kurā sniedz paziņojumu saistībā ar Valsts policijas sākto kriminālprocesu par 14.Saeimā ievēlētās deputātes Glorijas Grevcovas iespējamo nepatieso ziņu sniegšanu Centrālajai vēlēšanu komisijai. Foto: Zane Bitere/LETA

Valsts drošības dienests (VDD) izteicis brīdinājumu partijai "Stabilitātei!" saistībā ar tās biedru paustajiem izteikumiem Krievijas un Baltkrievijas propagandas mērķiem izmantotajiem informācijas resursiem, kuri atrodas tādu personu kontrolē, pret kurām ir noteiktas sankcijas.

Veicot informatīvās telpas monitoringu, VDD konstatējis, ka intervijās Krievijas un Baltkrievijas propagandas mērķiem izmantotajiem informācijas resursiem

"Stabilitātei!" biedri un 14. Saeimas deputāti Aleksejs Rosļikovs un Glorija Grevcova ir nākuši klajā ar tādiem izteikumiem, kas ir pretrunā Politisko partiju likuma normai, norāda VDD.

Atbilstoši minētajai normai politiskajai partijai ir aizliegts sniegt atbalstu, tajā skaitā arī informatīvu, personām vai valstīm, kas grauj vai apdraud demokrātisku valstu teritoriālo nedalāmību, suverenitāti un neatkarību vai konstitucionālo iekārtu.

Par konstatēto VDD ir informējis "Stabilitātei!", kā arī brīdinājis šo partiju, ka Politisko partiju likumā noteikto aizliegumu pārkāpšana nav pieļaujama.

Tāpat VDD ir aicinājis partiju novērst turpmākās pretlikumīgas darbības un brīdinājis, ka pretējā gadījumā pret partiju dienests izmantos likumā noteiktos instrumentus.

VDD atgādina, ka atbilstoši Politisko partiju likuma normai partiju darbības izbeigšana var tikt rosināta, ja partijas darbība ir pretrunā Satversmei, likumiem vai citiem normatīvajiem aktiem, ja tā apdraud valsts vai sabiedrisko drošību un ja tās darbības ir pretrunā ar likuma normām.

Tāpat VDD norādīja, ka par finanšu un saimniecisko resursu nodošanu fiziskai vai juridiskai personai, kas ir iekļauta to personu sarakstā, pret kurām ES ir noteikusi sankcijas par Ukrainas teritoriālās vienotības, suverenitātes un neatkarības graušanu, draud kriminālatbildība.

Partija "Stabilitātei" 14.Saeimas vēlēšanās ieguva 11 mandātus.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais