C, 30.03.2023.

Turpinās darbs pie iespējas diasporai izvēlēties, par kādiem vēlēšanu apgabala kandidātiem balsot

TVNET/LETA
Turpinās darbs pie iespējas diasporai izvēlēties, par kādiem vēlēšanu apgabala kandidātiem balsot
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Zane Bitere / LETA

Ceturtdien Saeima nolēma turpināt darbu pie iepriekšējā parlamenta sasaukuma skatītajiem grozījumiem Saeimas vēlēšanu likumā, kas ļautu ārvalstīs esošajiem pilsoņiem izvēlēties, par kura vēlēšanu apgabala kandidātiem balsot. 

Pašlaik ārvalstīs esošie pilsoņi Saeimas vēlēšanās var balsot tikai par Rīgas vēlēšanu apgabala deputātiem.

Paredzams, ka vēl diskutēs gan par šo, gan vairākiem citiem ar vēlēšanu procesu saistītajiem jautājumiem.

Atbilstoši Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas rosinājumam, Saeima noteikusi trīs mēnešu termiņu priekšlikumu iesniegšanai uz otro lasījumu.

Iepriekš komisijas sēdē Saeimas Juridiskā biroja pārstāvis cita starpā norādīja, ka likumprojekta izskatīšanā jāseko, lai grozījumu redakcijā tiktu ievērots princips par vienlīdzīgām balsošanas iespējām visiem vēlētājiem.

Komisijas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (ZZS) un deputāts Andrejs Ceļapīters (JV) komisijas sēdē norādīja, ka uz nākamajām Saeimas vēlēšanām jānodrošina lielāks iecirkņu skaits, kuros iespējams nobalsot pirms vēlēšanu dienas.

Politiķi pauda, ka iepriekšējā balsošana bija pieejama ierobežotā skaitā iecirkņu, kas radīja apgrūtinājumus vēlētāju iespējām nobalsot. Lai nobalsotu iepriekš vēlētājiem vajadzēja mērot vairākus desmitus kilometru uz novada centru, jo tuvējā iecirknī šādas iespējas nebija, uz labojamo situāciju norādīja deputāti.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu