Pk, 29.09.2023.

Rīdziniekiem NĪN atvieglojumu saņemšanai jāreģistrē e-adrese vai e-pasts

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Cilvēki uz perona Rīgas centrālajā dzelzceļa stacijā.
Cilvēki uz perona Rīgas centrālajā dzelzceļa stacijā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Lai nākamgad Rīgā saņemtu nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumus, iedzīvotājiem līdz 1.janvārim jāreģistrē oficiālā elektroniskā adrese vai jāsniedz piekrišana elektroniskai saziņai ar Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldi ar e-pasta starpniecību, informēja Rīgas domes pārstāvis Mārtiņš Vilemsons.

Ja oficiālā elektroniskā adrese jau izveidota vai arī visa ar NĪN saistītā korespondence jau tiek saņemta e-pastā, iedzīvotājiem nekas nav jādara un vēršanās pārvaldē nav nepieciešama.

Ja nebūs reģistrēts elektroniskās saziņas kanāls, no 1.janvāra NĪN atvieglojumi netiks aprēķināti un iedzīvotāji saņems paziņojumus par nepieciešamību veikt NĪN samaksu pilnā apmērā. Tomēr 2023.gads būs pārejas periods - ja oficiālā elektroniskā adrese tiks izveidota līdz 15.decembrim vai būs piekrists elektroniskai saziņai ar pārvaldi ar e-pasta starpniecību, tad atvieglojumi tiks piešķirti par visu 2023.taksācijas gada periodu un tiks veikts maksājamā nodokļa pārrēķins.

No 2024.gada pārejas perioda vairs nebūs un NĪN atvieglojumu saņemšanai elektroniskās saziņas kanālam būs jābūt reģistrētam līdz taksācijas gada 1.janvārim.

Elektroniskās saziņas kanālam jābūt aktīvam visu taksācijas gadu, izņemot gadījumus, ja nodokļu maksātājs - fiziska persona - objektīvu iemeslu dēļ nav aktīvs elektroniskajā vidē.

Prasība reģistrēt elektronisko saziņas kanālu vai iesniegt iesniegumu par objektīviem iemesliem, kas liedz reģistrēt e-saziņas kanālu, netiek attiecināta uz nodokļu maksātājiem - pensionāriem, personām ar 1. vai 2. grupas invaliditāti, personām, kas atzītas par Černobiļas atomelektrostacijas avārijas rezultātā cietušajiem vai šīs avārijas seku likvidatoriem, personām, kurām Rīgas Sociālais dienests ir piešķīris maznodrošinātas vai trūcīgas mājsaimniecības statusu un politiski represētām personām. Šiem nodokļu maksātājiem pārvaldē iesniegums par atbilstību kādam no iepriekš minētiem statusiem un faktu apliecinoši dokumenti jāiesniedz tikai tad, ja šī informācija nav pārvaldē iesniegta jau iepriekš.

Savukārt pārējiem nodokļu maksātājiem - fiziskām personām, kuri dažādu iemeslu dēļ nav aktīvi elektroniskajā vidē, bet pretendē uz atvieglojumu saņemšanu, ir pienākums līdz taksācijas gada 1.janvārim iesniegt pārvaldē pamatotu iesniegumu, kurā norādīti objektīvi iemesli, kas liedz reģistrēt oficiālo elektronisko adresi vai piekrist elektroniskai saziņai ar pārvaldi ar e-pasta starpniecību.

Pieteikties elektroniskai saziņai var, aktivizējot oficiālo elektronisko adresi " portāla "www.eriga.lv" sadaļā "Nekustamā īpašuma nodoklis", izmantojot pakalpojumu "E-dokumentu iesniegums", portāla "www.epakalpojumi.lv" sadaļā ""Nekustamais īpašums", e-pakalpojums "E-pasta un SMS pieteikums", kā arī iesniedzot iesniegumu elektroniski ar drošu elektronisko parakstu un nosūtot to uz adresi "pip@riga.lv", pa pastu nosūtot iesniegumu Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldei Terēzes ielā 5, Rīgā, LV-1012.

Lai palielinātu elektroniskās dokumentu aprites īpatsvaru, taupītu pašvaldības budžeta līdzekļus, dabas un energoresursus, NĪN atvieglojumu saņemšanai kā priekšnoteikums izvirzīts elektroniska saziņas kanāla esamība. Nodokļa maksātājam, kas spēj efektīvi darboties elektroniskajā vidē, ir iespēja ar minimālu laika patēriņu un pūlēm nodibināt elektronisko saziņas kanālu dokumentu apritei ar pašvaldību, vienlaikus samazinot izdevumus par sūtījuma fizisko piegādi.

Ja līdz šim NĪN atvieglojumi nav saņemti un iedzīvotājs atbilst NĪN atvieglojumu piešķiršanas nosacījumiem, tad pārvaldē ir jāiesniedz arī pieteikums par atvieglojumu piešķiršanu.

No 2023.gada 1.janvāra e-adreses lietošana uzņēmumiem un citiem reģistros reģistrētiem tiesību subjektiem būs obligāta.

Plašāku informāciju par piemērojamajiem nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumiem, kā arī visu ar nekustamā īpašuma nodokli saistīto aktuālo informāciju, var uzzināt Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes interneta vietnē " vai zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80000850.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu