Pk, 2.06.2023.

Video ⟩ Apdraudot žirafes veselību, kāds Rīgas zoodārza apmeklētājs tai metis kāposta lapu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Apdraudot žirafes veselību, kāds Rīgas zoodārza apmeklētājs tai metis kāposta lapu
Apdraudot žirafes veselību, kāds Rīgas zoodārza apmeklētājs tai metis kāposta lapu Foto: "Facebook" ekrānšāviņš

Trešdien, 28. decembrī, kāds apmeklētājs metis zooloģiskā dārza žirafei kāposta lapu, informē Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs.

Zooloģiskā dārza novērošanas kameras vakar pēcpusdienā fiksējušas "nepatīkamu starpgadījumu" - apmeklētājs metis palielu priekšmetu žirafes Vakilijas voljērā, lai izraisītu dzīvnieka interesi, tādējādi pārkāpjot Zooloģiskā dārza iekšējās kārtības noteikumus un apdraudot dārza iemītnieka veselību un pat dzīvību.

Vēlāk šis priekšmets tika identificēts kā kāposta lapa.

Tā kā žirafe Vakilija gulēja uz zemes, tad pārbīlī centusies pielekt kājās, kas šiem dzīvniekiem ir visai neveikls process, līdz ar to tā varējusi savainoties pret nožogojumu, uzsver zoodārza darbinieki.

Savukārt nesankcionēta barošana jauc zooloģiskā dārza iemītnieku vielmaiņas balansu, kā rezultātā var attīstīties gremošanas trakta problēmas un zarnu iekaisumi, kas atsevišķos gadījumos var novest pie dzīvnieka bojāejas, dzīvniekus nebarot mudina zoodārzs.

Arī apgalvojums, ko izmantojot barotkāri apmeklētāji, ka tas esot tikai burkāns, kāposts vai ābols, neesot pieņemams, jo ilgstoši lielā daudzumā uzņemot viena veida kārumus, dzīvniekam rodoties atsevišķu barības vielu pārprodukcija organismā un sāta sajūta. Tādēļ tas neapēdot zoodārza darbinieku pasniegto barības porciju un neuzņem daudzas citas nepieciešamās barības vielas.

Dzīvnieks pamazām kļūst apātisks, tam sāp vēders, var būt caureja, kažoks kļūst nespodrs un izskatās kā izplūkāts. Smagākos gadījumos sekas esot bēdīgas, atzīmē dzīvnieku kopēji.

Zooloģiskais dārzs atgādina par ziemeļbriedēnu Merkūriju, kurš pirms pāris gadiem nomira neatļautas barošanas dēļ. Savukārt vēl agrāk nomira piecu dienu vecs jērs Lauku sētā, kurš bija sabarots ar maizi.

Dzīvnieku diētas sastādīšana zooloģiskajos dārzos ir komplicēts process, kurā jāņem vērā milzum daudz faktoru, tostarp gan sezona, enerģijas patēriņš, nepieciešamība pēc barības vielām, dzīvnieka vecums un dzimums, fiziskā kondīcija un vēl vesela virkne nianšu, norāda zoodārzs. Tādēļ Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs aicina apmeklētājus ievērot iekšējās kārtības noteikumus.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu