Pk, 2.06.2023.

Foto ⟩ Rīgas Zoo ziemeļbrieža Elmo ragi šogad bijuši vieglāki

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Rīgas Zooloģiskā dārza Izglītības un informācijas nodaļas darbinieks Māris Lielkalns (no labās) un dzīvnieku kopēja Sanita Bogdanova piedalās pasākumā, kura laikā tiek svērti Latvijas galvenā ziemeļbrieža Elmo ragi.
Rīgas Zooloģiskā dārza Izglītības un informācijas nodaļas darbinieks Māris Lielkalns (no labās) un dzīvnieku kopēja Sanita Bogdanova piedalās pasākumā, kura laikā tiek svērti Latvijas galvenā ziemeļbrieža Elmo ragi. Foto: Zane Bitere/LETA

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza ziemeļbrieža Elmo ragi šogad bijuši par aptuveni puskilogramu vieglāki nekā pērn, paudis zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns.

Ja 2020. gadā Elmo ragi svēra precīzi septiņus kilogramus, tad šogad - 6,45 kilogramus.

Lai gan ragu svara samazinājums varētu būt saistīts ar ziemeļbriežu tēviņa vecumu, tomēr joprojām ragi esot gana krāšņi. Pērn Elmo ragos saskaitīti 32 žuburi, bet šogad par vienu vairāk jeb 33 žuburi pa abiem ragiem, skaidroja Lielkalns.

Viņš informēja, ka Elmo ir 10 gadus vecs, kas ziemeļbriedim esot cienījams vecums.

Kā ziņots, šodien zoodārzā tika svērti ziemeļbrieža Elmo ragi, kurus tas nometa 7.decembrī

Pasākuma laikā sanākušie varējas vērot arī briežu saimes mielošanos ar vislielāko gardumu - ķērpjiem.

Interesenti varēja piedalīties prognožu spēlē, minot ziemeļbrieža Elmo galvas rotas svaru.

Ziemeļbriedis ir vienīgais briežu dzimtas pārstāvis, kura abu dzimumu dzīvniekiem galvas rotā ragi. Mātītēm tie ir mazāki, taču tēviņiem tie var būt ļoti lieli.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā mītošie meža ziemeļbrieži ir augumā lielākā ziemeļbriežu pasuga un savvaļā sastopama Somijā un Karēlijā. Ziemeļbriedis ir ierakstīts Pasaules Sarkanajā grāmatā kā jutīga suga, savukārt nebrīves populācijas menedžmentu regulē Eiropas ex situ programma (EEP).

Tās mērķis ir zooloģiskajos dārzos uzturēt kvalitatīvu un ģenētiski daudzveidīgu dzīvnieku populāciju. Šajā darbā jau daudzus gadus aktīvi iesaistās arī Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs. 2022.gadā Rīgā piedzima ziemeļbriežu meitene Lea, kas arī patlaban dzīvo kopā ar visu pārējo briežu saimi.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu