S, 25.03.2023.

Šveice bloķē tās ražotā bruņojuma piegādes Ukrainai no Spānijas

TVNET/LETA/UNIAN
Šveice bloķē tās ražotā bruņojuma piegādes Ukrainai no Spānijas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 21
Foto: EPA/Scanpix

Šveice bloķē tajā ražota bruņojuma piegādes Ukrainai no Spānijas, paziņoja Spānijas aizsardzības ministre Margarita Roblesa, tiekoties ar vēstniekiem Madridē.

Ministre sacīja, ka Šveice nedod atļauju noteiktu militāro materiālu piegādēm, kuru reeksportam ir vajadzīga ražotājvalsts garantija.

"Mēs saprotam, cienām un pieņemam neitralitāti, bet mums ir vajadzīga atļauja no Šveices, kuru tā mums pašlaik nedod," teica Roblesa. Viņa piebilda, ka vērsīsies Spānijas vēstniecībā Šveicē ar lūgumu palīdzēt šādas atļaujas saņemšanā

Ministre paziņoja par militārās palīdzības nosūtīšanu Ukrainai un apliecināja, ka Spānija turpinās to darīt, lai palīdzētu Ukrainai aizsargāties no netaisnā, nelikumīgā un nežēlīgā Krievijas iebrukuma.

Viņa atzīmēja, ka jau no Krievijas pilna apjoma iebrukuma sākuma Spānija uzņem bēgļus no Ukrainas, kā arī ārstē un apmāca Ukrainas karavīrus.

Karš Ukrainā ir parādījis, ka "mēs dzīvojam absolūtas neaizsargātības situācijā", atzina ministre.

Viņa pauda pārliecību, ka Spānijai jāturpina palielināt aizsardzības izdevumus, ņemot vērā saspīlēto situāciju pasaulē drošības jomā.

Šveice ir atbalstījusi Eiropas Savienības (ES) sankcijas pret Krieviju, bet uzstāj, ka tās konstitucionāli noteiktais neitrālais statuss neļauj piegādāt ieročus konflikta zonā un ārstēt ievainotos Ukrainas karavīrus.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu