S, 23.09.2023.

Akreditēta "vakcīnskeptiķu" savulaik veidotā "Vislatvijas" tālmācības vidusskola

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: Schutterstock.com

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) pēc ilgākas izvērtēšanas ir akreditējis "vakcīnskeptiķu" savulaik veidoto "Vislatvijas" tālmācības vidusskolu, vienlaikus nosakot termiņus konstatēto nepilnību novēršanai, liecina informācija IKVD mājaslapā.

 

Gan IKVD, gan akreditācijas ekspertu komisija izvērtēja "Vislatvijas" vidusskolas darbības kvalitāti atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajiem kritērijiem. Akreditācijas ekspertu komisija konstatēja, ka kopš dibināšanas skola ir veikusi ievērojamu darbu, izveidojot tālmācības materiālu bāzi un nokomplektējot skolotāju kolektīvu, kā arī izveidojusi tālmācības sistēmu.

Šajā laikā tikuši ņemti vērā vairāki ieteikumi, kuri tika sniegti skolai konsultāciju laikā, kā arī novērsti trūkumi, kuri bija minēti savulaik pieņemtajā lēmumā par akreditācijas atteikumu.

Vienlaikus akreditācijas gaitā tika konstatētas arī nepilnības skolas darbības dokumentēšanā, sadarbības organizācijā ar skolēniem un vecākiem, skolēnu zināšanu un iepriekš apgūtā satura diagnosticēšanā un mācību sasniegumu vērtēšanā, skolas darba pašanalīzē. Līdz ar to skolai ir noteikti termiņi darbības pilnveidei.

IKVD uzsver, ka turpinās sekot līdzi skolas darbības attīstībai, tostarp sešu mēnešu laikā pārliecināsies par konstatēto nepilnību novēršanu. Ja uzdotais netiks izpildīts, tiks vērtētas akreditācijas anulēšanas iespējas.

IKVD informē, ka akreditētā izglītības iestādē var organizēt un īstenot valsts pārbaudījumus un izsniegt valsts atzītus izglītības dokumentus.

Jau ziņots, ka IKVD pērn atteica izsniegt vispārējās izglītības programmu licences "Vislatvijas" vidusskolai.

Programmu licencēšana toreiz tika atteikta, jo IKVD konstatēja, ka informācija, kuru izglītības iestāde ievadījusi Valsts izglītības informācijas sistēmā, neatbilst izglītības jomu reglamentējošos normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, piemēram, vidusskola nav ievērojusi valsts pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības standartus, kā arī Ministru kabineta noteikumos par vispārējās pamatizglītības programmas un vispārējās vidējās izglītības programmas īstenošanas kārtību neklātienes un tālmācības formā izvirzītās prasības vispārējās izglītības programmu īstenošanai tālmācībā.

Lai arī IKVD skolas mācību programmas nebija licencējis, "Vislatvijas tālmācības vidusskolas" veidotāji jau reģistrēja tajā bērnus.

Savulaik portāls "lsm.lv" vēstīja, ka ar Covid-19 saistīto ierobežojumu un vakcinācijas pretinieki nolēmuši dibināt savu skolu, kurā nebūtu jāuztraucas par ierobežojumiem vai potēšanos pret Covid-19, jo bērni mācītos mājās pie datoriem.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu