Čehijas prezidenta kandidāts: Ja Baltijas valstīm vai Polijai uzbruktu, čehu karavīrus palīgā nesūtītu (54)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Čehijas prezidenta vēlēšanu kandidāts bijušais premjerministrs Andrejs Babišs
Čehijas prezidenta vēlēšanu kandidāts bijušais premjerministrs Andrejs Babišs Foto: Reuters/ScanPix

Čehijas prezidenta vēlēšanu kandidāts, bijušais premjerministrs Andrejs Babišs svētdienas vakarā televīzijas debašu gaitā sacīja, ka nesūtītu čehu karavīrus palīgā Baltijas valstīm vai Polijai, ja tām uzbruktu, vēsta tīmekļa medijs "novinky.cz".

"Nē, protams, nē. Es gribu mieru, es negribu karu. Un es nekādos apstākļos nesūtītu mūsu bērnus un mūsu sieviešu bērnus karā," atbildot uz debašu moderatora jautājumu, sacīja ekspremjers.

Babiša izteikumi tūlīt pat izpelnījās čehu politiķu nopēlumu, kritiku paudis arī vicepremjers Marians Jurečka.

"Es atvainojos visiem Polijas un citu sabiedroto pilsoņiem. Saistības, kas izriet no mūsu dalības NATO, ir un paliks spēkā, neraugoties uz to, ko Andrejs Babišs šodien sacīja debatēs," tviterī uzsvēra vicepremjers.

Vēlāk pats Babišs tviterī sākotnējos izteikumus koriģēja, apgalvojot, ka televīzijas debatēs neesot vēlējies atbildēt uz hipotētiskiem jautājumiem par uzbrukumu Baltijas valstīm vai Polijai.

"Esmu pārliecināts, ka tas nenotiks. (..) Pasaules politiķu atbildība ir nepieļaut karu. Tomēr, ja uzbrukums tiešām notiktu, es, protams, ievērotu [NATO līguma] 5.pantu. Par to strīdu nav," viņš taisnojies.

Čehijas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā 13. un 14.janvārī bijušais NATO Militārās komitejas priekšsēdētājs atvaļinātais ģenerālis Petrs Pavels saņēma 35,34% balsu, bet populistiskais politiķis Babišs - 35,04% balsu.

Otrā kārta notiks 27. un 28.janvārī.

Komentāri (54)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais