Sv, 29.01.2023.

Video ⟩ Krievijas vēstniekam Latvija jāpamet līdz 24. februārim

TVNET/LETA
Krievijas vēstniekam Latvija jāpamet līdz 24. februārim
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 42
Foto: Paula Čurkste/LETA

Krievijas vēstniekam Latvijā Mihailam Vaņinam līdz 24.februārim ir jāpamet Latvija, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

ĀM norāda, ka pirmdien uz ministriju tika uzaicināts Vaņins, kuru informēja par Latvijas lēmumu no 24. februāra pazemināt diplomātisko attiecību līmeni ar Krieviju līdz pilnvarotā lietveža līmenim.

Lēmums ir pieņemts, jo Krievija turpina tās 2022. gada 24. februārī sākto pilna mēroga militāro agresiju pret Ukrainu, kā arī solidarizējoties ar Igauniju un Lietuvu.

Krievijas vēstniekam Latvija jāpamet līdz 24. februārim. Krieviju līdz 24. februārim pametīs Latvijas vēstnieks Krievijā.

Jau ziņots, ka Krievija izraida Igaunijas vēstnieku un pazemina savstarpējās diplomātiskās pārstāvniecības līmeni līdz pagaidu pilnvarotā lietveža līmenim.

Uz Krievijas ārlietu ministriju pirmdien izsaukts Igaunijas vēstnieks Maskavā Marguss Laidre, kurš tika informēts par šo lēmumu, kā arī par to, ka viņam līdz 7. februārim jāatstāj Krievija.

Ministrija arī apgalvoja, ka Igaunijas līderi pēdējo gadu laikā mērķtiecīgi esot iznīcinājuši attiecības ar Krieviju. Kā pēdējais piliens attiecību saasināšanā tiek minēts Igaunijas lēmums izraidīt 13 Krievijas diplomātus un astoņus tehniskos darbiniekus.

Reaģējot uz to, Krievija nolēmusi pazemināt savstarpējo diplomātiskās pārstāvniecības līmeni līdz pagaidu pilnvarotā lietveža līmenim.

Tā kā Krievija ir izraidījusi Igaunijas vēstnieku, arī Igaunijas pieprasīs, lai Krievijas vēstnieks atstātu Igauniju, pirmdien paziņoja Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu.

"Igaunija pieņem zināšanai Krievijas šodienas lēmumu pazemināt diplomātisko pārstāvniecību līdz pagaidu pilnvarotā lietveža līmenim. Attiecībās ar Krieviju Igaunija vadās pēc paritātes principa, no kura mēs neatkāpjamies. Tas nozīmē, ka Krievijas vēstnieks Tallinā aizbrauks tajā pašā lakā, kad Igaunijas vēstnieks [Krievijā], tas ir, 7.februārī," sacīts Reinsalu publiskotajā paziņojumā.

Reinsalu uzsvēra, ka Krievijas rīcība netraucēs Igaunijai atbalstīt Ukrainu.

"Krievijas rīcība mūs neatturēs sniegt visaptverošu atbalstu Ukrainai, kas jau gandrīz gadu cīnās par savu suverenitāti un mūsu visu drošību. Mēs turpināsim atbalstīt Ukrainu situācijā, kad Krievija plāno liela mēroga uzbrukumus, un mēs aicinām līdzīgi domājošas valstis palielināt palīdzību Ukrainai," norādīja Igaunijas ārlietu ministrs.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu