S, 28.01.2023.

IZM pieprasa Daugavpils Universitātei nekavējoties sniegt paskaidrojumus par sākto kriminālprocesu

TVNET/LETA
IZM pieprasa Daugavpils Universitātei nekavējoties sniegt paskaidrojumus par sākto kriminālprocesu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Daugavpils Universitāte
Daugavpils Universitāte Foto: Publicitātes foto

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pieprasījusi Daugavpils Universitātei sniegt paskaidrojumus saistībā ar sākto kriminālprocesu par Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļu iespējamo izkrāpšanu.

Ministrijā informēja, ka saistībā ar iespējamu krāpšanos ar ES Sociālā fonda līdzekļiem 600 000 eiro apmērā ministrijā šodien tika sasaukta vadības sanāksme.

IZM uzsver, ka krāpšanās ar ES līdzekļiem nav pieļaujama nevienā Latvijas izglītības iestāde vai zinātniskajā institūcijā. Daugavpils Universitātes gadījumā šāds gadījums nozīmē nepietiekamu uzraudzība no augstskolas padomes puses, jo tās uzdevums saskaņā ar Augstskolu likumu ir uzraudzīt iekšējās kontroles un risku pārvaldības sistēmu darbību, pārskatīt to atbilstību un darbības efektivitāti.

IZM pieprasījusi Daugavpils Universitātes padomei nekavējoties sniegt paskaidrojumus.

Tikmēr Daugavpils ziņu portālā "Gorod.lv" publicētā informācija liecina, ka ir aizturēts universitātes padomes loceklis un rektora vietnieks attīstības jautājumos Jānis Kudiņš.

Jau ziņots, ka Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde sadarbībā ar Eiropas Prokuratūru (EPPO) šodien iepriekš sāktā kriminālprocesā veic procesuālās darbības kādā mācību iestādē Daugavpilī aizdomās par iespējamu krāpšanos ar Eiropas Savienības Sociālā fonda līdzekļiem 600 000 eiro apmērā.

Kriminālprocesā vairākas personas, tostarp augsta līmeņa mācību iestādes amatpersona, tiek turētas aizdomās par krāpšanu saistībā ar mācību iestādei piešķirto Eiropas Savienības Sociālā fonda finansējumu, mākslīgi palielinot publiskā iepirkuma specifikācijas izmaksas. Kopumā aizturētas četras personas.

Izmeklētājiem ir aizdomas par iespējamu šo līdzekļu daļēju novirzīšanu uz uzņēmumiem citās valstīs.

EPPO mājaslapā teikts, ka kratīšanas tiek veiktas Daugavpilī, tostarp Daugavpils Universitātē. Aizdomās turamo personu vidū esot augsta līmeņa Daugavpils Universitātes amatpersona.

Daugavpils universitātes pārstāve Olga Mickeviča apgalvoja, ka mācību iestādei neesot oficiālas informācijas par Eiropas Prokuratūras sākto kriminālprocesu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu