Ievainojumi galvā, plecā un vēderā: vīrietim par 3 slepkavības mēģinājumiem piespriež vairāk nekā 15 gadu cietumsodu

TVNET/LETA
Roku dzelži. Ilustratīvs attēls
Roku dzelži. Ilustratīvs attēls Foto: AFI

Zemgales rajona tiesa kādam vīrietim par trīs slepkavības mēģinājumiem piespriedusi vairāk nekā 15 gadu cietumsodu, informē prokuratūra.

Kā izriet no tiesas sprieduma, 2021.gada 16.martā apsūdzētajam izcēlies konflikts ar trim personām pie kāda daudzdzīvokļu nama Rembatē. Pēc saķeršanās šis trīs personas bija devušās uz savu dzīvokli, bet apsūdzētais, būdams alkohola reibumā, aizgāja uz savu dzīvesvietu, paņēma uz sava vārda reģistrētu šaujamieroci un devās atpakaļ uz konflikta vietu.

Nonācis pie daudzdzīvokļu nama, vīrietis no neliela attāluma izdarījis divus mērķtiecīgus šāvienus pa dzīvokļa, kurā uzturējās cietušie, virtuves logu un devās uz kāpņu telpu, kas veda uz konkrēto dzīvokli.

Tobrīd no kāpņu telpas nāca ārā cietušās personas, un apsūdzētais izdarīja viņu virzienā vairākus mērķtiecīgus šāvienus, vienam cietušajam trāpot plecā, otram - vēderā, savukārt trešajai cietušajai - galvā.

Kopumā notikuma vietā apsūdzētais veica astoņus šāvienus. Pēc šāvienu izdarīšanas apsūdzētais devās uz savu dzīvesvietu.

Kā vērtē izmeklētāji, cietuši nenomira, jo viņiem tika sniegta medicīniskā palīdzība, tātad no apsūdzētā gribas neatkarīgu iemeslu dēļ.

Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore lūdza tiesu par minēto noziegumu apsūdzētajam piemērot brīvības atņemšanas sodu uz 18 gadiem bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz trīs gadiem.

Tiesa apsūdzēto atzina par vainīgu minētā nozieguma izdarīšanā un piesprieda brīvības atņemšanas sodu uz 15 gadiem un 6 mēnešiem bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz diviem gadiem.

Aktuālais šodien
Svarīgākais