"Cepuri nost." Lēmumu Krieviju nosaukt par agresoru vairāki "Saskaņas" biedri uzsver kā pareizu (5)

TVNET/LETA
Sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa"
Sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa" Foto: Jānis Škapars/TVNET

Partijas "Saskaņa" kongresā vairāki biedri sestdien kā pareizu novērtēja lēmumu, ka partija un tās līderis Jānis Urbanovičs Krieviju pēc tās iebrukuma Ukrainā nosauca par agresoru.

Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs uzrunā krievu valodā uzsvēra, ka Krievijas agresija, sieviešu un bērnu nogalināšana ir ļaunums, kas tādā vārdā arī ir jādēvē.

Līdzīgi bijušais Saeimas deputāts Boriss Cilevičs teica, ka "cepuri nost" Urbanoviča priekšā par to, ka viņš rīkojās pareizi šajā jautājumā.

Rīgas domes "Saskaņas" frakcijas deputāts Konstantīns Čekušins pauda, ka viens no "Saskaņas" vēlētājiem viņam esot paudis neizpratni, kāpēc partijas pozīcija šajā jautājumā Latvijā netiek novērtēta. Vēlētājs negatīvi esot vērtējis padomju armijai veltītā pieminekļa nojaukšanu Rīgā un izglītības politiku Latvijā.

Rīgas domes "Saskaņas" deputāte Anna Vladova arī pauda atbalstu partijas pozīcijai, aicinot pie iespējas aprunāties ar ukrainietēm, kurām bijis jābēg no Ukrainas, lai būtu drošībā. Vladova norādīja, - ja nāktos, arī viņa ir gatava savas mājas aizstāvēt ar ieročiem rokās pret iespējamo agresoru.

Galvaspilsētas domes deputāts Sandris Bergmanis no savas puses kritizēja, ka Latvijas konservatīvās partijas vēloties "sodīt" daļu no Latvijas iedzīvotājiem par putinistiskās Krievijas noziegumiem.

Arī bijušais Saeimas deputāts Sergejs Dolgopolovs kā ļoti pareizu novērtēja partijas ieņemto pozīciju pēc 24. februāra.

Partijas ieņemtā pozīcija kara jautājumā nereti tiek skatīts kā viens no galvenajiem iemesliem "Saskaņas" popularitātes kritumā tās elektorātā, kā rezultātā tā nespēja iekļūt 14.Saeimā.

Pašlaik kongresā notiek gatavošanās "Saskaņas" valdes un citu institūciju vēlēšanām. Uz "Saskaņas" līdzpriekšsēdētāja amatu izvirzītas divas "komandas" - vienas vadībā ir bijušais Saeimas deputāts Igors Pimenovs, bet otrā komandā kā līdzpriekšsēdētājus piedāvāts ievēlēt bijušos Saeimas deputātus Regīnu Ločmeli un Andri Morozovu, kā arī EP deputātu Ušakovu.

Dažus desmitus minūšu turpinājās diskusijas par procedūru, jo atsevišķi biedri iebilda pret to, kā sagatavoti biļeteni. Bijušais Saeimas deputāts Edgars Kucins rosināja ļaut balsot par katru atsevišķi, nevis komandām.

Kongresā šodien tika atbalstīti grozījumi statūtos, atbalstot valdes locekļu skaita samazināšanu par dažiem locekļiem - līdz 19.

Kā ziņots, Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš pāris dienas pirms kongresa paziņoja, ka izstājas no "Saskaņas" un dibināšot jaunu reģionālo politisko spēku. Savukārt Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs, partijas Rēzeknes novada organizācijas vadītāja Jekaterina Ivanova un Ludzas novada organizācijas vadītāja Jevgenija Kušča paziņoja, ka kongresu neapmeklēšot un aicināja partijas biedrus to boikotēt, vienlaikus gan solot, ka partiju nepametīšot.

Aktuālais šodien
Svarīgākais