T, 22.03.2023.

Džonsons atklāj, ka Putins viņam piedraudējis ar raķešu triecienu

TVNET/BBC
Džonsons atklāj, ka Putins viņam piedraudējis ar raķešu triecienu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 23
Foto: Reuters/ScanPix

Bijušais Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons intervijā jaunai dokumentālajai filmai pastāstījis, ka pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā viņam esot bijusi telefonsaruna ar Krievijas vadoni Vladimiru Putinu, kurš viņam esot piedraudējis ar raķešu uzbrukumu.

Džonsonam un Putinam 2022.gada februārī esot bijusi "ļoti gara" telefonsaruna. Džonsons tajā esot brīdinājis Putinu, ka kara sākšana būtu "pilnīga katastrofa", kas novestu pie sankcijām un lielāka skaita NATO karavīru izvietošanas pie Krievijas robežām. Viņš arī esot mēģinājis atturēt Putinu no militārām darbībām, apliecinot, ka Ukraina "pārskatāmā nākotnē" neiestāsies NATO.

"Vienā brīdī viņš man sāka draudēt un sacīja: "Boris, es negribu tev nodarīt pāri, bet ar raķeti tas prasītu tikai minūti" vai tamlīdzīgi. Vai nav jautri? Taču pēc viņa ļoti mierīgā balss toņa un šķietamās atturības nospriedu, ka viņš droši vien tikai spēlē līdzi maniem mēģinājumiem panākt, lai viss tiktu risināts sarunu ceļā," intervijā gaidāmajai BBC dokumentālajai filmai "Putin Vs the West" ("Putins pret Rietumiem") stāsta Džonsons.

Deviņas dienas vēlāk, 2022.gada 11.februārī, Lielbritānijas aizsardzības sekretārs Bens Voless vizītē Maskavā tikās ar Krievijas aizsardzības ministru Sergeju Šoigu. Voless filmā norāda, ka Krievijas puse viņam solījusi, ka nekāda iebrukuma Ukrainā nebūšot, taču visiem bijis skaidrs, ka tie ir meli.

"Tā bija pārākuma vai spēka demonstrēšana: es tev meloju, tu zini, ka es meloju, un es zinu, ka tu melo, bet es tik un tā turpināšu tev melot," dienas pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā raksturo Voless. "Es domāju, ka mērķis bija parādīt - mēs esam vareni."

Tikšanās noslēgumā Krievijas ģenerālis Valērijs Gerasimovs esot Volesam teicis, ka "mēs vairs nekad netiksim pazemoti".

24.februārī Džonsons nakts vidū esot saņēmis zvanu no Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska. "Zelenskis bija ļoti, ļoti mierīgs," atceras Džonsons. "Bet viņš man teica - viņi uzbrūk no visām pusēm."

Džonsons esot piedāvājis palīdzēt nogādāt Zelenski drošībā. "Viņš šo piedāvājumu nepieņēma. Viņš varonīgi palika, kur bija," teica Džonsons.

Filma BBC 2.kanāla ēterā tiks demonstrēta pirmdienas vakarā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu