S, 25.03.2023.

Pirmdien ugunsgrēkos Latvijā cietuši divi cilvēki

TVNET/LETA
Pirmdien ugunsgrēkos Latvijā cietuši divi cilvēki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Shutterstock

Pirmdien, 30. janvārī, Latvijā ugunsgrēkos cietuši divi cilvēki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Plkst.18.24 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ropažu novada Garkalnes pagastu, kur dega dārza māja 25 kvadrātmetru platībā. Mēģinot dzēst ugunsgrēku, cieta viena persona.

Plkst.12.45 tika saņemts izsaukums uz Siguldas novada Lēdurgas pagastu, kur sākotnējā informācija liecināja, ka deg garāža. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka kopējā degšanas platība ir 250 kvadrātmetri - dega garāža, kā arī uguns bija izplatījusies uz blakus esošo siltumnīcu un saimniecības ēku. Glābēji no šķūņa evakuēja 15 mājputnus.

Vakar plkst.10.17 VUGD saņēma izsaukumu uz Dārza ielu Smiltenē, kur divstāvu daudzīvokļu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji piecu kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies četri cilvēki, bet vēl četrus evakuēja ugunsdzēsēji.

Plkst.7.37 VUGD saņēma izsaukumu uz Siguldas novada Lēdurgas pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji. Notikuma vietā cieta viena persona.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumiem, kuros dega dārza māja, sodrēji ēkas dūmvadā, mikroautobuss, vieglā automašīna, tvaika nosūcējs, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens un četros gadījumos atkritumi.

Septiņos gadījumos ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama, lai atbrīvotu brauktuvi no nolūzušiem kokiem.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 52 izsaukumus - 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, 33 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu