S, 25.03.2023.

Vitenbergs SM padotības iestādēm uzdod izņemt krievu valodas saturu no mājaslapām

TVNET/LETA
Vitenbergs SM padotības iestādēm uzdod izņemt krievu valodas saturu no mājaslapām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs.
Satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs. Foto: Edijs Pālens/LETA

Satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (NA) devis rīkojumu Satiksmes ministrijas (SM) padotības iestādēm un kapitālsabiedrībām, kas darbojas tikai Latvijas iekšējā tirgū, līdz 7.februārim pārskatīt savas mājaslapas un izņemt no tām saturu krievu valodā, informē ministra padomniece komunikācijas jautājumos Aļona Zandere.

Tāpat ministrs aicinājis aktualizēt interneta vietnēs publiski pieejamo informāciju, atjaunojot to ar aktuālo politisko un ekonomisko situāciju pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Lai gan vairākas SM kapitālsabiedrības pamatā darbojas tikai Latvijas iekšējā tirgū un tām nav vajadzības attīstīt eksportu un veidot sadarbību ar valstīm, kurām vieglāk ir komunicēt krieviski, joprojām to internetā vietnēs ir atrodams atsevišķs saturs krievu valodā. Tāpat ir dažādi vizuālie materiāli un grafiskie risinājumi, kur Krievija līdzās citiem partneriem ir atainota kā viena no eksporta mērķa valstīm.

Vitenbergs norāda, ka Krievijas militārais iebrukums Ukrainā, veicot neskaitāmus kara noziegumus un zvērības pret ukraiņu tautu, ir rosinājis piemērot plašu sankciju loku gan no Latvijas, gan no Eiropas Savienības puses.

"Ir nepieņemami, ka joprojām tiek komunicēts valodā, kuras nācija ir nodarījusi tik neiedomājamu postu. Mēs darām visu iespējamo, lai maksimāli mazinātu kravu pārvadājumus ar Krieviju, tajā pašā laikā ne mazāk svarīgi ir pārcirst šo mentālo saiti, kas atsevišķām ministrijas kapitālsabiedrībām velkas līdzi gadu desmitiem," uzsver Vitenbergs.

Kā rīkojuma izpildes termiņš norādīts šī gada 7.februāris.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu