T, 22.03.2023.

Video ⟩ Raidījums skaidro, kāpēc valsts valodas zināšanu pārbaude jākārto arī dzimtās valodas pratējiem

Raidījums skaidro, kāpēc valsts valodas zināšanu pārbaude jākārto arī dzimtās valodas pratējiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 9
Ābece.
Ābece. Foto: Lita Krone/LETA

Latvietei, latviešu valodas un literatūras skolotājai ar maģistra grādu filoloģijā jākārto valsts valodas zināšanu pārbaude - šādu atgadījumu piedzīvojusi kāda Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma "4. studija" skatītāja, skolotāja Agija Leimane no Ventspils.

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Agija Leimane raidījumam pastāstīja, ka Ventspils 6. vidusskola, kurā viņa strādā, pirms daudziem gadiem ir bijusi mazākumtautību skola.

"Tagad mums ir palikuši tikai četri mazākumtautību skolotāji – mēs esam pilnībā pārgājuši uz latviešu plūsmu. Un mums tagad veic valsts valodas pārbaudi. Visiem, arī latviešu valodas un literatūras skolotājiem, maģistriem, docentiem, vārdu sakot, visiem pēc kārtas," atklāja pedagoģe. "Mēs bijām tādi ļoti apvainojušies – kāpēc šo pārbaudi veic dzimtās valodas pratējiem, dzimtās valodas lietotājiem, kā saka, dzimtās valodas nesējiem? Piedevām piešķir līmeni kā sveštautietim."

Leimane ar sūdzību vērsusies arī Valsts valodas centrā (VVC), kas viņai atbildējis, ka Satversmei visi cilvēki ir vienlīdzīgi un pēc tautības netiekot šķiroti.

Vairāk skaties sižetā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu