Sv, 26.03.2023.

Tiesa aprīlī turpinās skatīt Siguldas un partijas "Stabilitātei!" strīdu par preču zīmes "S!" izmantošanu

TVNET/LETA
Tiesa aprīlī turpinās skatīt Siguldas un partijas "Stabilitātei!" strīdu par preču zīmes "S!" izmantošanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: LETA

Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā 14.aprīlī plkst.10.30 turpinās skatīt strīdu starp Siguldas novada pašvaldību un politisko partiju "Stabilitātei" par preču zīmes "S!" izmantošanu saimnieciskajā apritē.

Kā informēja pašvaldībā, 17.oktobrī tiesa ir apmierinājusi Siguldas novada pašvaldības lūgumu noteikt pagaidu aizsardzības līdzekli preču zīmei "S!", kura ikdienā tiek izmantota gan atsevišķi, gan sauklī "S!gulda aizrauj".

Tiesa līdz galīgajam nolēmumam aizliegusi "Stabilitātei" izmantot saimnieciskajā apritē šo preču zīmi, tai skaitā reklāmas, reprezentācijas materiālos, tīmekļa vietnē, bez Siguldas novada pašvaldības atļaujas.

Tagad tiesa skatīs lietu pēc būtības.

Kā vēstīts, politiskā partija "Stabilitātei" savas vizuālās identitātes atspoguļošanai izvēlējās izmantot "S!", kas ir Siguldas novada reģistrēta preču zīme un simbolika.

Siguldas novada pašvaldības Patentu valdē reģistrēto preču zīmi pašvaldība lieto jau vairāk nekā 12 gadus, un tas zināms daudziem Latvijas iedzīvotājiem, kā arī tūristiem, tāpēc Siguldas novada pašvaldība iestājas par tiesībām būt vienīgajam šīs preču zīmes lietotājam Latvijā, lai neradītu maldinošas asociācijas ar pašvaldības vērtībām.

Pašvaldība zīmes grafisko elementu "S!" izmanto ne vien kā atpazīstamības simbolu, bet arī iedzīvotāju un vietējo uzņēmēju atbalsta programmās. Tāpat šī preču zīme ir daļa no Siguldas novada simbolikas, kas apstiprināta arī pašvaldības saistošajos noteikumos.

Pateicoties preču zīmei "S!", jau vairāk nekā septiņus gadus novada aktīvās atpūtas pakalpojumu sniedzēji, tūrisma nozares pārstāvji, mēbeļu, pārtikas, suvenīru un citi ražotāji izmanto atpazīstamību zīmi "S!", norādot, ka produkts radīts Siguldā, Siguldas novadā. Tāpat preču zīmes dizains iestrādāts arī Siguldas novada ID kartēs, kas ir daļa no iedzīvotāju atbalsta programmas. Siguldas novada sauklis "S!gulda aizrauj" apliecina novada iedzīvotāju un viesu garīgo un fizisko jaudu, kas mijas kopā ar vietu, kur daba ienāk pilsētā un ir neatņemama tās sastāvdaļa.

Kopš priekšvēlēšanu kampaņas sākuma, kurā partija "Stabilitātei" izmantoja "S!" simboliku, Siguldas novada pašvaldība vērsusies vairākās instancēs - Korupcijas novērošanas un apkarošanas birojā (KNAB), Valsts policijā, Konkurences padomē un Patentu valdē -, kā arī iesniegusi prasības pieteikumu tiesā, tai skaitā lūdzot piemērot pagaidu aizsardzības līdzekļus, tādējādi cerot panākt nekavējošu pašvaldības preču zīmes lietojuma aizliegumu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais