T, 22.03.2023.

Tālāka Krievijas un Ukrainas kara eskalācija var novest pie "plašāka kara", brīdina Gutērrešs

TVNET/LETA/AFP
Tālāka Krievijas un Ukrainas kara eskalācija var novest pie "plašāka kara", brīdina Gutērrešs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 17
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs Foto: Fabrice Coffrini

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs pirmdien paudis bažas, ka tālāka Krievijas un Ukrainas kara eskalācija var novest pie "plašāka kara".

Gutērrešs, izklāstot savas prioritātes 2023.gadam, savā drūmajā uzrunā ģenerālajai Asamblejai galveno uzmanību pievērsa Krievijas uzsāktajam karam pret Ukrainu, klimata izmaiņām un galējai nabadzībai.

"Izredzes uz mieru mazinās," runājot par karu, kas ilgst jau gandrīz gadu, atzina ANO ģenerālsekretārs. "Tālākās eskalācijas un asinsizliešanas iespējas pieaug. Baidos, ka pasaule mēnessērdzīgi tuvojas plašākam karam. Baidos, ka tā to dara plaši atvērtām acīm."

Viņš norādīja, ka pasaules vadošie zinātnieki un eksperti tā dēvētā pastardienas pulksteņa rādītājus pagājušajā mēnesī jau pārbīdījuši uz 90 sekundēm pirms pusnakts, kas simbolizē cilvēces iznīcināšanu. Tik tuvu šai atzīmei rādītāji vēl nekad nav atradušies.

Gutērrešs atzina, ka viņš to uztvēris kā brīdinājumu.

"2023.gadu esam iesākuši, lūkojoties tādu problēmu mudžekļa stobrā, kādas nesam savas dzīves laikā pieredzējuši," uzsvēra ģenerālsekretārs. "Mums jāmostas, mums jāķeras pie darba."

Viņš piesauca arī draudus, kurus mieram rada izraēliešu un palestīniešu konflikts, kā arī situācija Afganistānā, Mjanmā, Sāhelas zonā un Haiti.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu