Pk, 2.06.2023.

NATO valstis palielina munīcijas ražošanu; Ukrainai nodrošinās 48 tankus "Leopard 2"

LETA/REUTERS
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 9
"Leopard 2" tanks. Ilustratīvs attēls
"Leopard 2" tanks. Ilustratīvs attēls Foto: Reuters/ScanPix

NATO valstis palielina artilērijas munīcijas ražošanas apjomus, šādi reaģējot uz to, ka Ukraina šāviņus izlieto ātrāk, nekā Rietumi spējuši saražot, trešdien apliecināja NATO, solot arī, ka Kijivai tiks piegādāti vismaz 48 tanki "Leopard 2".

"Lietas notiek, bet mums apjomi ir jāpalielina vēl vairāk, jo vajadzība nodrošināt Ukrainai munīciju ir liela," žurnālistiem Briselē pēc NATO valstu aizsardzības ministru divu dienu sanāksmes sacīja alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

"Tādas valstis kā ASV, Francija, Vācija un Norvēģija parakstījušas munīcijas kontraktus, kas ļaus NATO dalībvalstīm papildināt savus arsenālus, kā arī turpināt piegādes Kijivai.

Pat pirms Krievijas 24.februāra iebrukuma Ukrainā daudzas NATO valstis atpalika no NATO munīcijas krājumu mērķiem.

Līdz ar piegādēm Ukrainai, kur Kijivas armija katru dienu izšauj līdz 10 000 artilērijas šāviņu dienā, Rietumu krājumi sarukuši vēl vairāk.

Vienlaikus alianses plāni par tanku "Leopard 2" divu bataljonu nodrošināšanu Kijivai sāk konkretizēties.

Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss sacīja, ka rietumvalstis apņēmušās piegādāt Kijivai 48 tankus "Leopard 2", arī bataljonu kurā būs 31 vecāka modeļa tanks "Leopard 2 A4". Šīs piegādes koordinē Polija.

Līdzās šim sūtījumam Berlīne piegādās 14, bet Lisabona vēl trīs modernāka modeļa "Leopard 2 A6" tankus, sacīja Pistoriuss.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 9

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu