Video ⟩ Kondratjuka: Ukrainai ir svarīga Latvijas atbalstošā balss starptautiskā arēnā

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Ukrainas parlamenta vicespīkere Olena Kondratjuka un Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns piedalās ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa.
Ukrainas parlamenta vicespīkere Olena Kondratjuka un Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns piedalās ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa. Foto: Evija Trifanova/LETA

Ukrainai ir svarīga Latvijas atbalstošā balss starptautiskā arēnā, lai nodrošinātu, ka Krievijai tiek norobežota no starptautiskām organizācijām, bet Ukraina varētu virzīties uz Eiropas Savienību (ES), pirmdien, 20. februārī, vizītes laikā Latvijā žurnālistiem uzsvēra Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja vietniece Olena Kondratjuka.

Ukrainas politiķe pirmdien Rīgā tikās ar Saeimas priekšsēdētāju Edvardu Smiltēnu (AS). Kondratjuka žurnālistiem atzina, ka februāris Ukrainai ir smags mēnesis, jo jau pagājis gads kopš Krievija uzsāka karu.

Gods, brīvība un neatkarība ir svarīgi vārdi Ukrainas tautai, piebilda politiķe.

Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja vietniece vērtēja, ka Rīgā notikusi produktīva saruna par Ukrainas un Latvijas nākotnes sadarbību, kas nepieciešama dažādos līmeņos - prezidenta, parlamenta, Eiropas līmenī.

Ukrainai ir svarīga Latvijas balss starptautiskā arēnā, uzsvēra Ukrainas politiķe un atgādināja, ka, tuvojoties Viļņas samitam, gaida skaidru vīziju, kad Ukraina tiks uzņemta ES.

Kondratjuka uzsvēra, ka Krievijai jābūt izslēgtai no visām starptautiskām organizācijām. "Ceram, ka Ukrainas un Latvijas piemēram [nepiedalīties Olimpiādē, ja piedalīsies Krievijas sportisti] sekos arī citas valstis, jo nedrīkst pieļaut Krievijas dalību sporta un kultūras pasākumos," teica Kondratjuka.

Saeimas priekšsēdētājs Smiltēns žurnālistiem pauda, ka Latvijai un Ukrainai ir cieša sadarbība. Patlaban Ukraina gatavojas jaunam Krievijas uzbrukuma vilnim, tāpēc tai nepieciešama nopietna starptautiskā palīdzība.

"Latvija atbalstīs Ukrainu līdz uzvarai, līdz brīdim, kad Ukrainas teritorija būs atbrīvota. Krievijai jāatbild par asiņainajām zvērībām, vainīgajiem jātop sodītiem.

Tas ir stāsts par to, vai pasaulē valdīs tiesību spēks vai tiesības uz spēku. Vai starptautiskām tiesībām ir spēks un nozīme. Ukrainai jātop atjaunotai," uzsvēra Smiltēns un atzīmēja, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ikdienā atbalsta Ukrainu.

Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja vietniece pateicās Latvijai par visa veida palīdzību, kā arī karavīru apmācībām un rehabilitāciju.

Tāpat viņa atzīmēja, ka Smiltēna vizītes laikā Ukrainā viņi apmeklēja Čerņihivas apgabalu, kur, pateicoties Latvijas atbalstam, ir sākušies atjaunošanas darbi.

Kondratjuka pauda prieku, ka šīs dienas Latvijā ir veltītas Ukrainas atbalstam - tas dodot cerību un iedvesmu, ka Ukraina nav viena.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu