Lai tavas cirtas neciestu no pārlieku biežas mazgāšanas un veidošanas, pievērs uzmanību galvas ādu attīrošiem šampūniem, kas satur sulfīdus, salicilskābi vai cinku.
Mazgājot matus, vispirms ieputo šampūnu pakauša daļā (kur mati ir biezāki, kas nozīmē, ka tur uzkrājas vairāk tauku) un virzies uz augšu sejas virzienā.
Neberzē un neķemmē slapjus matus! Tā vietā, lai berzētu un bužinātu matus ar dvieli, viegli tos saspied, atbrīvojoties no liekā ūdens. Apsien dvieli ap galvu, lai tas uzsūc maksimāli daudz mitruma, un tad ļauj matiem izžūt pašiem. Centies tos neķemmēt slapjus, bet, ja tomēr ir nepieciešamība atpiņķerēt šķipsnas, izmanto ķemmi ar retiem zariem.
Mitrini un “pabaro” matus
Ja galvas āda neizdala pietiekami daudz dabiskā sebuma, mati izskatās nespodri, savukārt galvas āda kļūst niezoša, plēkšņaina, parādās blaugznas. Apgādājot galvas ādu ar barības vielām, ir iespējams to nekavējoties nomierināt un novērst tās sausumu un niezi. Galvas ādas mitrināšana spēj sniegt ādai barības vielas, tādēļ tādas problēmas kā nieze vai kairinājums kļūst par retu parādību.
Svarīgi izvēlēties masku, kas ir atbilstoša tavam matu tipam. Lai noskaidrotu savu matu tipu, aizpildi šo testu.
Kvalitatīva galvas ādas mitrināšanas procedūra jāveic vismaz 20 minūtes, lai maska pilnībā iesūktos galvas ādā. Pēc procedūras izskalo matus vēsā ūdenī, lai palīdzētu noslēgties matu folikuliem, saglabājot maksimālu mitruma līmeni. Lai gūtu labākus rezultātus, ieteicams matu kondicionēšanas procedūras veikt mājas apstākļos vismaz reizi nedēļā.