Pk, 2.06.2023.

Cihanouskai aizmuguriski piespriež 15 gadu cietumsodu

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 13
Baltkrievijas demokrātiskās kustības līdere Svjatlana Cihanouska uzrunā klātesošos Saeimas deputātus no Saeimas tribīnes.
Baltkrievijas demokrātiskās kustības līdere Svjatlana Cihanouska uzrunā klātesošos Saeimas deputātus no Saeimas tribīnes. Foto: Evija Trifanova/LETA

Minskas tiesa Baltkrievijas demokrātiskās opozīcijas kustības līderei Svjatlanai Cihanouskai pirmdien aizmuguriski piespriedusi 15 gadu cietumsodu, ziņo Baltkrievijas propagandas aģentūra “Belta”.

Šajā lietā aizmuguriski notiesāti vēl vairāki Baltkrievijas opozīcijas aktīvisti.

Pāvelam Latuško piespriesti 18 gadi cietumā, bet Marijai Morozai, Olgai Kovaļkovai un Sergejam Diļevskim piespriests 12 gadu cietumsods.

Baltkrievijas opozicionāri atzīti par vainīgiem sazvērestībā ar mērķi sagrābt varu, ekstrēmiska grupējuma izveidošanā un vadīšanā, kā arī publiskos aicinājumos uz pastāvošās varas gāšanu un sociālā naida kurināšanā.

Cihanouska šo tiesas prāvu jau iepriekš nodēvēja par farsu.

Kopš masu protestiem 2020.gadā un to nežēlīgās apspiešanas Lukašenko režīms ir ieslodzījis daudzus žurnālistus, aktīvistus un opozīcijas pārstāvjus.

Daudzi opozīcijas aktīvisti, tostarp Cihanouska, ir devušies trimdā.

Cihanouska bija prezidenta amata kandidāte un Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko galvenā sāncense 2020.gada 9.augusta vēlēšanās.

Cihanouska vēlēšanās piedalījās sava vīra Sergeja Cihanouska vietā, kurš tika aizturēts pēc tam, kad paziņoja par nodomu kandidēt vēlēšanās. Viņš joprojām atrodas cietumā.

Vēlēšanu rezultātus Baltkrievijas varas iestādes viltoja par labu Lukašenko, tādējādi izraisot masveida iedzīvotāju protestus. Šos protestus varas iestādes brutāli apspieda.

2021.gadā Cihanouskas vīram Sergejam piesprieda 18 gadu cietumsodu. Šajā pašā gadā 11 gadu ieslodzījumu piesprieda arī Cihanouskas līdzgaitniecei Marijai Koļesņikovai.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 13

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu