C, 23.03.2023.

Ukraina ir izpildījusi ES prasītās reformas, norāda premjerministrs Šmihaļs

LETA/AFP
Ukraina ir izpildījusi ES prasītās reformas, norāda premjerministrs Šmihaļs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 9
Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena un Ukrainas premjerministrs Deniss Šmihaļs Kijivā
Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena un Ukrainas premjerministrs Deniss Šmihaļs Kijivā Foto: SIPA/Scanpix

Ukrainas premjerministrs Deniss Šmihaļs pirmdien paziņojis, ka Kijiva ir izpildījusi visas Eiropas Savienības (ES) rekomendācijas, lai sāktu sarunas par pievienošanos blokam.

Ukraina ir iecēlusi jaunu Valsts korupcijas apkarošanas biroja vadītāju, tādējādi pabeidzot ES prasītās reformas, paziņoja Šmihaļs.

"Ukraina ir izpildījusi visas septiņas ES rekomendācijas. Tas liecina par mūsu apņēmību šogad uzsākt pievienošanās sarunas," tviterī paziņoja premjerministrs.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ir izteicies, ka Ukraina ir pelnījusi jau šogad sākt sarunas ar Briseli par pievienošanos ES.

Valsts korupcijas apkarošanas biroja vadītāja amatā iecelts 40 gadus vecais Semens Krivonoss, kurš iepriekš vadīja ministriju, kas atbildīga par pilsētu plānošanu.

Brisele piešķīra Kijivai oficiālās kandidātvalsts statusu pagājušā gada jūnijā, četrus mēnešus pēc tam, kad Krievija atkārtoti iebruka Ukrainā.

Taču Brisele paziņoja, ka Kijivai ir jāīsteno septiņas reformas, tai skaitā jāpastiprina cīņa pret korupciju un jāierobežo oligarhu ietekme.

Pievienošanās process var ilgt vairākus gadus un galavārds piederēs ES dalībvalstu valdībām.

Vairākas ES dalībvalstis ir skeptiski noskaņotas, vai Kijiva spēs atgūties no Maskavas iebrukuma un īstenot nepieciešamās demokrātiskās un pretkorupcijas reformas, lai tuvākajā laikā varētu pretendēt uz dalību blokā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu