Autovadītāja 1,56 promiļu reibumā mēģinājusi piekukuļot likumsargus

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Shutterstock

Aizvadītajās brīvdienās Rīgā Valsts policijas darbinieki, pildot dienesta pienākumus, fiksēja kādu “Audi” markas automašīnu, kuras vadītāja pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu. Vēlāk tika konstatēts, ka 1999. gadā dzimusī jauniete vadījusi spēkratu vairāk nekā 1,5 promiļu stiprā reibumā. Pēcāk vadītāja mēģinājusi dot kukuli likumsargiem, informē VP.  

5. martā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas bataljona darbinieki Rīgā, Dzintara ielā pamanīja kādu automašīnu “Audi”, kuras vadītāja pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu – vietā, kur atļauts braukt ar 30 km/h, viņa brauca ar 58 km/h.

Likumsargi nolēma transportlīdzekļa vadītāju apturēt, lai sauktu viņu pie atbildības par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu.

Policijas darbinieki apturēja transportlīdzekli un konstatēja, ka pie transportlīdzekļa stūres ir sēdusies kāda 1999. gadā dzimusi jauniete, kuras uzvedība liecināja, ka viņa, iespējams, ir alkohola reibumā.

Sievietei tika veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā uz vietas un vēlāk arī medicīnas iestādē, un tika konstatēts, ka viņa vadīja transportlīdzekli 1,56 promiļu stiprā alkohola reibumā.

Automašīnas apturēšanas laikā “Audi” vadītāja, lai izvairītos no atbildības par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, policijas darbiniekam deva kukuli 150 eiro apmērā.

Likumsargi jaunieti nekavējoties aizturēja un ievietoja īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Par izdarītājiem pārkāpumiem Valsts policija sāka divus kriminālprocesus – vienu pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas, proti, par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai.

Otru pēc Krimināllikuma 262. panta 11 daļas, proti par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, vai par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Tāpat Valsts policija sāka administratīvā pārkāpuma procesu par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu apdzīvotā vietā.

Valsts policija atgādina, ka kukuļdošana ir krimināli sodāma rīcība. Sods par to var būt bargs.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais