C, 23.03.2023.

Daugavpilī ar izlīmētiem sludinājumiem cenšas savervēt nelegālo migrantu pārvadātājus

TVNET/LETA
Daugavpilī ar izlīmētiem sludinājumiem cenšas savervēt nelegālo migrantu pārvadātājus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Imigranti. Ilustratīvs attēls.
Imigranti. Ilustratīvs attēls. Foto: Luis Villalobos/EFE

Daugavpilī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kāpņu telpās izplatīti sludinājumi ar aicinājumu autovadītājiem nopelnīt no nelegālās imigrācijas.

Sludinājumos tiek aicināti transportlīdzekļu vadītāji ar personīgo transportu, kas gatavi nogādāt cilvēkus no Latvijas-Baltkrievijas valsts robežas līdz noteiktai vietai valsts iekšienē vai līdz galamērķim Vācijā, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardze.

Tāpat cilvēkiem tiek piedāvātas papildu ienākuma iespējas, noīrējot dzīvojamās telpas, kur pirmo diennakti varētu izmitināt no valsts robežas atgādātos cilvēkus.

Robežsardze vērš uzmanību, ka minētās darbības, kas saistītas ar personu nelikumīgu pārvietošanu, kā arī nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijā, ir krimināli sodāmas.

Robežsardze par personu nelikumīgu pārvietošanu vai personu nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijā šogad jau sākusi desmit kriminālprocesus pret 15 personām, savukārt pērn gada garumā par identiskām darbībām sākti 16 kriminālprocesi pret 24 personām.

Par šādu noziegumu draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, sabiedriskais darbs vai naudas sods.

Ārkārtējā situācija Ludzas un Krāslavas novados un Daugavpilī tika izsludināta 2021.gadā 10.augustā un kopš tā laika vairākkārt tikusi pagarināta.

Pērn kopumā novērsti 5286 cilvēku mēģinājums nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, savukārt 217 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana nav liegta.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu