C, 23.03.2023.

FOTO ⟩ KGB, MOSKVA, MIG29. Kā Lietuvā cīnās ar Krieviju slavinošām auto numurzīmēm?

TVNET Auto
KGB, MOSKVA, MIG29. Kā Lietuvā cīnās ar Krieviju slavinošām auto numurzīmēm?
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: 15min

Reģistrējot automašīnu, numurzīmes parasti tiek izsniegtas rindas kārtībā. Tiesa, ir iespēja arī par papildu maksu izveidot pašam savu unikālo numurzīmi. Lietuvā gan ne visas šāda tipa numurzīmes tiek atļautas reģistrēt, vēsta portāls "15min".

Lietuvas transportlīdzekļu reģistrs ("Regitra") ziņo, ka primāri numurzīmes domātas, lai identificētu automašīnas un cilvēkus, kuriem auto pieder, ceļu satiksmē. Izvēles numurzīmēm ir jāsastāv no viena līdz sešiem simboliem, no kuriem vienam ir jābūt vismaz ciparam.

Foto: 15min

Tiesa, ne visas personalizētās numurzīmes tiek izdotas. "Regitra" statistika liecina, ka vidēji katras piektās personalizētās numurzīmes pieprasījums tiek noraidīts. Visas numurzīmes ir publiski redzamas citiem cilvēkiem, tāpēc personalizētās numurzīmes iegūšana ir atkarīga no tā, vai kombinācija ir pareiza un atbilst prasībām.

Foto: 15min

"Regitra" vērš uzmanību, ka saskaņā ar pašreizējiem noteikumiem numurzīmēs ir aizliegts iekļaut vulgārus, slenga vai lamu vārdus, kas var izraisīt negatīvas asociācijas. Tāpat aizliegts ir arī izmantot dažādus jēdzienus vai apzīmējumus, kas varētu aizskart kādu cilvēku grupu vai izraisīt naida kurināšanu. Kā piemēri tiek minēti - SSRS [PSRS],nacistu vai komunistu organizācijas vai to līderu uzvārdi, abreviatūras, utt.

Foto: 15min

Numurzīmes, kas saistītas ar Krieviju vispār netiek izsniegtas. Piemēram, kāda uzņēmuma lēmums bija nomainīt numurzīmes visiem auto, kuriem numurzīmēs bija iekļauts tādi divdomīgi apzīmējumi, kā KGB, RU, SU, MIG, MIG 029.

Foto: 15min

Sākoties Krievijas noziedzīgajam iebrukumam Ukrainā, "Regitra" bez maksas piedāvāja apmainīt tādas numurzīmes, kā MOSKVA, MOSCOW, RUSSIA, MIG29. Tāpat reģistrs sazinājās arī ar auto, kuram ir MOIMIR numurzīmes, piedāvājot tās nomainīt.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu