O, 28.03.2023.

Foto ⟩ Kijivā atvadās no karā Ukrainā kritušā igauņa Ivo Juraka

TVNET/Postimees
Kijivā atvadās no karā Ukrainā kritušā igauņa Ivo Juraka
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Cīņubiedri un Igaunijas vēstnieks Ukrainā pavadījuši pēdējā gaitā kaujās netālu no Bahmutas nogalināto igauni Ivo Juraku. Ceremonija notika ceturtdien Kijivā.

"Viņš bija mūsu brālis, īsts karavīrs, kurš šeit, Ukrainā, aizstāvēja arī Igaunijas brīvību!" atvadoties no Juraka, sacīja karavīri, ar kuriem kopā viņš cīnījās Ukrainas pusē.

Neilgi pēc Juraka nāves visa viņa vienība tika atvilkta no Bahmutas apkārtnes. Uz ceremoniju bija ieradušies viņa cīņubiedri, neskatoties uz to, ka daudzi bija ievainoti. Izrādot cieņu, vairāki karavīri pie zārka nometās ceļos, ziņo Igaunijas laikraksta "Postimees" žurnālisti, kuri arī bija klāt atvadu ceremonijā.

"Tu vienmēr būsi ar mums, Ivo! Kad atnāks uzvara, tā būs arī tava uzvara, jo tu mums palīdzēji," vienības vārdā sacīja karavīrs ar segvārdu Sokols.

Juraks kopš 2022.gada rudens cīnījās Ukrainas starptautiskajā teritoriālās aizsardzības leģionā, kas tika izveidots neilgi pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022.gada 24.februārī. Ukrainā viņš ieradās jau pagājušā gada martā un sākotnēji darbojās kā instruktors.

45 gadus vecais Juraks pirms tam bija Igaunijas Aizsardzības spēku virsnieks.

Viņš zārkā tika guldīts Igaunijas Aizsardzības spēku formastērpā, un uz zārka bija uzlikts Igaunijas karogs.

Ceremonijā īsu uzrunu teica Igaunijas vēstnieks Ukrainā Kaimo Kūsks. "Man kā Igaunijas vēstniekam ir ļoti smagi atvadīties no igauņa, kurš uz šejieni atbrauca aizstāvēt Ukrainu. Kurš atbrauca aizstāvēt brīvo pasauli, kurai Igaunija pieder. Paldies, Ivo!" sacīja vēstnieks.

Juraks tika nogalināts 7.martā, aizstāvot Hromovas ciemu netālu no Bahmutas. Viņa vienības karavīri žurnālistiem atklāja, ka tranšejā Jurakam blakus esot nokritis 120 milimetru lādiņš.

Juraka mirstīgās atliekas tika kremētas Kijivā. Viņa pelni tiks nogādāti tuviniekiem Igaunijā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu