Tukumā aiztur dzērājšoferi - recidīvistu. Likumsargi fiksē arī citus pārkāpumus

TVNET Auto
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Valsts policija

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Rietumzemgales iecirkņa amatpersonas Tukumā, fiksējot ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, aizturēja meklēšanā izsludinātu vīrieti, kurš jau piekto reizi pieķerts vadām transportlīdzekli alkohola reibumā bez automašīnas vadīšanas tiesībām, – šoreiz konstatēts 1,2 promiļu stiprs reibums.

Valsts policijas amatpersonas notikumu fiksēja šī gada 12. martā, kad sākotnēji kāds 1992. gadā dzimušais vīrietis pievērsa sev likumsargu uzmanību brīdī, kad veica pārkāpumu ceļu satiksmē, braucot ar BMW markas transportlīdzekli pa vienvirziena ceļu pretējā braukšanas virzienā.

Pārbaudot transportlīdzekļa vadītāju, konstatēts, ka vīrietis sēdies pie automašīnas stūres 1,2 promiļu stiprā alkohola reibumā, bez noteiktā kārtībā iepriekš iegūtām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, pie kam vīrietim šobrīd ir aktīvs tiesas lēmums par aizliegumu iegūt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz noteiktu laiku.

Veicot personas pārbaudi, likumsargi arī konstatēja, ka vīrietis par iepriekš veiktiem noziedzīgiem nodarījumiem ir izsludināts meklēšanā, bez kam viņam vēl ir arī neizpildīts tiesas spriedums par īslaicīgu brīvības atņemšanu.

Ņemot vērā fiksētā pārkāpuma raksturu, automašīna, ar ko vīrietis pārvietojās, tika izņemta, lai to nodotu īpašniecei, kas sagadīšanās pēc atradās tieši pie pārkāpuma fiksēšanas vietas un varēja uzreiz piedalīties procesuālajās darbībās.

Ērtības labad mašīnas īpašniece – vīrieša dzīvesbiedre ieaicināja likumsargus mājvietā, lai noformētu visus nepieciešamos dokumentus, un šo darbību laikā likumsargi mājvietā pamanīja vairākas cigarešu paciņas bez Latvijas Republikas akcīzes markām, par ko arī pret 1994. gadā dzimušo sievieti sākta administratīvā lietvedība. Dzīvesvietā kopumā tika uzglabātas desmit “Qween superslim” un astoņas “Marlboro” cigarešu paciņas.

Notikuma vietā pabeidzot visas sākotnējās procesuālās darbības, 1992. gadā dzimušais vīrietis tika nogādāts ieslodzījuma vietā soda izciešanai. Vienlaikus par konstatētajiem likumpārkāpumiem vīrietim sākts kriminālprocess pēc krimināllikuma 262. panta pirmās daļas par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola reibumā, un Krimināllikuma 312. panta otrās daļas par izvairīšanos no tiesas nolēmuma pildīšanas.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu