O, 30.05.2023.

Ministriju darbiniekiem apdrošināšanas polises ir, daudziem mediķiem un pedagogiem - ne

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Uzraksts "Skolotāji" bijušajā Tērvetes pamatskolā.
Uzraksts "Skolotāji" bijušajā Tērvetes pamatskolā. Foto: Ieva Lūka/LETA

Situācija saistībā ar veselības apdrošināšanas polisēm Latvijā nav vienlīdzīga, piemēram, valsts pārvaldē, arī Izglītības un zinātnes ministrijas un Veselības ministrijas darbiniekiem polises ir, bet divu lielāko slimnīcu mediķiem un daudziem pedagogiem apdrošināšanas nav, izpētīja LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens".

Neviens likums nenosaka, ka skolotājiem, kuri ir pašvaldību darbinieki, būtu jāpērk veselības apdrošināšanas polises, un tas, vai polises pedagogiem ir un, ja ir, tad cik daudz pakalpojumu tās nodrošina, atkarīgs no katras pašvaldības.

"Aizliegtais paņēmiens" noskaidroja, ka Pierīgas pašvaldības polises skolotājiem nodrošina, taču cenas atšķiras, turklāt vairākas pašvaldības plāno palielināt iegādājamo polišu cenu griestus.

Veselības apdrošināšanas polišu nav arī divu Latvijas lielāko slimnīcu – Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas – darbiniekiem; ne ārstiem, ne citam personālam.

Bet lūgts komentēt to, ka Veselības ministrijas darbiniekiem polises ir, bet mediķiem nav, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš ar nopūtu atbildēja, ka "te mēs vairāk nonākam pie ētiska jautājuma".

"Varu tikai izteikt savu personisko viedokli. Protams, jābūt vienotam standartam, bet tad ir jautājums – ja valsts pērk vienai savai iedzīvotāju grupai, kura ir publiskās iestādēs, kapitālsabiedrībā strādājošie... Kāpēc valsts nepērk citiem šādas polises? Te ir daudz jautājumu," sacīja Muciņš.

Kā šo situāciju komentē Saeimas deputāte Daiga Mieriņa un Ināra Pētersone, Latvijas Darba devēju konfederācijas viceprezidente, skaties sižetā!

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais