NBS komandieris skeptisks par Krimas scenārija īstenošanu Piedņestrā

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš
Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš Foto: Zane Bitere/LETA

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš neuzskata, ka Krimas scenārijs var tikt īstenots arī Piedņestrā, lai sadalītu Ukrainas spēkus.

Kalniņš intervijā aģentūrai LETA teica, ka Piedņestrā ir mazskaitlīgi Krievijas spēki - 10 000 vai 15 000 karavīru, lai gan ar ambicioziem vienību nosaukumiem.

"Viņi nevar būtiski iespaidot ne ukraiņu piesaisti, ne arī notikumus Moldovā. Tādēļ es par šo jautājumu esmu diezgan rezervēts. Drīzāk par situāciju uztraucas Krievija, jo Piedņestrā atrodas milzīgas noliktavas ar munīciju," norādīja Kalniņš.

Ja runā par Ukrainas vienību "piesiešanu", lai tās nevarētu pārvietot uz dienvidiem un austrumiem, tad daudz lielāka problēma ir Baltkrievijas robeža, norādīja NBS komandieris.

Vienlaikus viņš norādīja, ka Baltkrievijas pilnīga iesaistīšana karā ir vēl neizspēlēta kārts. Krievija var mēģināt šo kārti izspēlēt, atrast pareizāko sviru spiedienam uz Baltkrievijas režīmu. "Viņi varbūt arī gaida kaut kādu situāciju, kad varētu to izmantot. Taču Baltkrievija pašlaik ir tā, kas ir piesējusi ļoti lielus Ukrainas spēkus," piebilda NBS komandieris.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais