"Bloomberg": Prigožins grasās atsaukt "vāgneriešus" no Ukrainas un pārvest uz Āfriku

TVNET/LETA/BBC
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Krievijas uzņēmējs Jevgeģijs Prigožins, Krievijas prezidents Vladimirs Putins.
Krievijas uzņēmējs Jevgeģijs Prigožins, Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Foto: Alexei Druzhinin, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP, File

Krievijas algotņu grupējuma "Vagner" dibinātājs Jevgēnijs Prigožins grasās apturēt šī formējuma dalību operācijās Ukrainā un "no jauna koncentrēt savu uzmanību uz Āfriku", vēsta aģentūra "Bloomberg", atsaucoties uz avotiem, kas ir "pazīstami ar šo jautājumu".

Krievijas valsts drošības struktūras un politiskā elite Prigožinā saskata pieaugošus draudus prezidenta Vladimira Putina režīmam un cenšas radīt viņam šķēršļus, skaidro aģentūra.

Kad Kremlis aizliedza Prigožinam vervēt algotņus cietumos, bet pašus algotņus neapgādāja ar munīciju, "Vagner" vienībām karot Ukrainā kļuvis vēl grūtāk.

""Vagner" karotāji līdz šim nav spējuši ieņemt savu galveno mērķi - Ukrainas pilsētu Bahmutu, neraugoties uz vairākus mēnešus ilgiem pūliņiem un milzīgiem zaudējumiem," atgādina "Bloomberg". "Atbilstoši mūsu avotu teiktajam, Prigožins tagad atkal plāno koncentrēt uzmanību Āfrikā."

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu