Brazīlijas policijas reidā graustu rajonā nogalināti 13 cilvēki

TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: CARL DE SOUZA/AFP/Scanpix

Brazīlijas policija ceturtdien veica reidu favelā (graustu rajonā) pie Riodežaneiro, un tā laikā tika nogalināti vismaz 13 cilvēki, tai skaitā noziedznieku bandas līderis, ziņoja vietējie mediji.

"Ir 13 mirušie, divi indivīdi ir aizturēti, un ir konfiscēts liels skaits ieroču," preses konferencē sacīja Riodežaneiro Civilās policijas Īpašo resursu koordinācijas pārstāvis Fabrisiu Oliveira.

Policija paziņoja, ka vardarbība izcēlās favelā "Salgeiro komplekss" Sangonsalu pilsētā, kas ir Riodežaneiro metropoles reģiona daļa.

Reida mērķis bija "sagūstīt bandas "Comando Vermelho" locekļus no Paras štata, kas bija patvērušies šajā rajonā," teikts policijas paziņojumā.

"Comando Vermelho" ir viena no Brazīlijas vecākajām un lielākajām noziedznieku bandām, un tā lielā mērā fokusējas uz narkotiku tirdzniecību.

Kad policisti ieradās favelā, viņiem uzbruka noziedznieki un izcēlās intensīva apšaude, pavēstīja civilā policija.

Brazīlijas ziemeļos esošā Paras štata gubernators Elders Barbaļu tviterī paziņoja, ka sadursmē ar drošības spēku aģentiem gāja bojā bēguļojošs noziedznieks Leonardu Araužu, kas pazīstams ar iesauku "L41". Viņš bija galvenais līderis lielākajā noziedzīgajā organizācijā, kas darbojas Paras štatā, un arī bija pasūtījis dažādus uzbrukumus Riodežaneiro.

Riodežaneiro štata gubernators Klaudiu Kaštru tviterī pavēstīja, ka "tika sagūstīti divi noziedznieki, kas kontrolēja noziedznieku bandas Seržipi un Paras štatos".

Ceturtdienas operācija bija konkrēti vērsta pret indivīdiem, kas ir atbildīgi par vairākiem uzbrukumiem sabiedriskās drošības spēku aģentiem Paras štatā, kur kopš 2021.gada ir nogalināti 40 policisti. Tā bija vērsta arī pret bandu līderiem, "kas iesaistīti nesenos uzbrukumos" Riodežaneiro rietumu daļā.

Organizācija "Amnesty International Brazil" kritizēja Riodežaneiro štata valdību par "katastrofāli letālām" darbībām, kas esot "iznīcināšanas politikas institucionalizācijas" daļa.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais