Saistībā ar vilcienu katastrofu aizturēts Grieķijas dzelzceļa inspektors

LETA/AFP
Foto: Reuters/ScanPix

Grieķijā saistībā ar pagājušajā mēnesī notikušo vilciena katastrofu, kurā gāja bojā 57 cilvēki, piektdien aizturēts dzelzceļa inspektors, paziņoja tiesas amatpersona.

Stacijas inspektors, kas tiek identificēts kā 63 gadus vecais Dimitris Nikolau, apsūdzēts par "satiksmes drošības pārkāpumu", kas izraisījis daudzu cilvēku bojāeju, apstiprināja tiesā.

Uzraugs bija darbā, kad 28.februārī pasažieru un kravas vilciens sadūrās Grieķijas ziemeļos netālu no Larisas starp Atēnām un Salonikiem.

Dzelzceļa dispečera kļūdas dēļ pasažieru vilciens tika novirzīts uz sliedēm, pa kurām tuvojās preču vilciens. Dispečers ir apsūdzēts slepkavībā. Viņa advokāts paziņoja, ka klients uzņemas savu vainas daļu. Viņam noteikts apcietinājums un notiesāšanas gadījumā draud mūža ieslodzījums.

Vēl divi darbinieki pēc liecību sniegšanas šonedēļ atbrīvoti pret drošības naudu.

Dzelzceļnieku arodbiedrības jau ilgstoši ir brīdinājušas par finansējuma, darbinieku un aizsardzības pret negadījumiem trūkumu Grieķijas dzelzceļa infrastruktūrā.

Arī Grieķijas dzelzceļa regulators šomēnes paziņoja, ka dzelzceļa tīklā atklātas nopietnas drošības problēmas.

Traģēdija būtiski ietekmē kampaņu pirms 21.maijā gaidāmajām parlamenta vēlēšanām, kurās premjerministrs Kiriaks Micotakis vēlētājiem sola uzlabot drošību.

Aktuālais šodien
Svarīgākais