Sārts iezīmē Ukrainas gaidāmā uzbrukuma scenārijus

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3
NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts
NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts Foto: Sintija Zandersone/LETA

Ukrainas gaidāmais uzbrukums ir ārkārtīgi svarīgs, bet, neizdodoties veiksmīgai uzbrukuma operācijai un iztērējot lielu resursus, tas neizbēgami dos pārliecību Krievijai turpināt karu, savukārt Rietumos skaļākas kļūs balsis par nepieciešamību Ukrainai meklēt kompromisus, sociālajos tīklos norādījis NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts.

Viņš pauž, ka Ukrainas gaidāmais pavasara/vasaras uzbrukums ir ārkārtīgi svarīgs, jo tas noteiks kara tālāko gaitu. Ukraina ir ilgstoši krājusi spēku un Rietumu ekipējumu, lai realizētu šo triecienu. Spēja šo visu uzkrāt ir maksājusi daudzu Ukrainas karavīru dzīvības. Viņi mēģinās uzbrukumā pārraut Krievijas aizsardzību vairākos rajonos ar mērķi sagraut apgādes ceļus un radot paniku Krievijas spēkos atgūt ievērojamas teritorijas, mikroblogošanas vietnē "Twitter" norāda Sārts.

Tas varētu gan graut Krievijas gatavību veiksmīgi aizstāvēties, gan stiprināt Rietumu gatavību atbalstīt Ukrainu.

"Bet jāizskata arī otrs scenārijs. Ukrainai neizdodas veiksmīga uzbrukuma operācija un tiek iztērēti lieli cilvēku un materiālie resursi. Tas neizbēgami dos pārliecību Krievijai turpināt karu, bet Rietumos skaļākas kļūs balsis par nepieciešamību Ukrainai piekāpties un meklēt kompromisus," norādījis Sārts.

Tāpat nedrīkstot aizmirst, ka 2024.gadā ASV pilnā sparā ritēs vēlēšanu kampaņa, kas apgrūtinās lēmumu pieņemšanu. Piekāpšanās Krievijai nenozīmētu kara beigas, bet gan tā iesaldēšanu līdz brīdim, kad Krievijai parādītos jauna izdevība. "Skaidrs, ko tas nozīmētu Latvijas drošībai," uzsvēris Sārts.

Saprotot, cik daudz likts uz spēles, esot jādara maksimālais, lai Ukrainas uzbrukums izdotos. "Gan personīgi, gan valdības līmenī, gan mobilizējot "Rietumu" atbalstu," teikts Sārta ierakstā.

Ukrainas armijas pretuzbrukums var sākties jau šovasar, intervijā tīmekļa izdevumam "The Hill" sacīja Ukrainas premjerministrs Deniss Šmihaļs.

"Visi mūsu draugi un sabiedrotie skaidri saprot - lai pārietu pretuzbrukumā, mums tam ir jābūt gataviem par 100% un pat vēl vairāk," norādīja premjers.

Atbildot uz jautājumu par to, kāda amerikāņu slepeno dokumentu pēdējām noplūdēm ir ietekme uz pretuzbrukuma plānošanu, Šmihaļs uzsvēra, ka Ukraina jebkurā gadījumā atbrīvos visas savas teritorijas.

"Mēs vairākkārt esam pierādījuši, ka spējam to izdarīt. Mūsu partneriem visā pasaulē mēs lūdzam tankus, munīciju, lidmašīnas un bruņutehniku," sacīja Ukrainas premjerministrs.

Otrdien Šmihaļs ieradās vizītē Vašingtonā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu