Landsberģis aicina nodrošināt Ukrainas labības eksportu caur Klaipēdas ostu (2)

TVNET/LETA/BNS
CopyLinkedIn Draugiem X
Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis.
Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis. Foto: VALENTYN OGIRENKO/AFP

Lietuvai vajadzētu izmantot iespēju un ar papildu investīcijām caur Klaipēdas ostu eksportēt vairāk Ukrainas labības, paziņoja Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis.

"Lietuva var veicināt labības eksportu no Ukrainas caur Poliju. Esošos apjomus ierobežo sliežu platums, jo Polijā ir citādāks sliežu ceļa platums nekā Ukrainā un Lietuvā, tomēr ar papildu investīcijām apmēri varētu būtiski pieaugt," Landsberģis trešdien sacīja preses konferencē Viļņā.

Ukrainas labības eksportu caur Klaipēdas ostu viņš raksturoja kā "lielisku iespēju", piebilstot, ka no tāda eksporta iegūtu arī Ukraina un Polija.

"Tādā situācijā noteikti iegūtu visi: Ukrainai, protams, būtu ieņēmumi un Lietuvai būtu tranzīta ieņēmumi, transporta ieņēmumi un ostas ieņēmumi. Un arī Polija būtu atradusi veidu, kā atrisināt situāciju, neskatoties uz iekšēju spiedienu," pauda Lietuvas ārlietu ministrs.

Lietuva varētu palīdzēt Ukrainai pa dzelzceļu eksportēt līdz vienam miljonam tonnu labības, otrdien paziņoja Lietuvas ekonomikas un inovāciju ministre Aušrine Armonaite.

Loģistikas eksperti lēš, ka caur Lietuvu gadā varētu pārvadāt tikai vienu miljonu tonnu Ukrainas labības, jo lielākam kravu apjomam nav gatava valsts loģistikas ķēde, galvenokārt tās dzelzceļa sistēma.

Lai aizsargātu vietējo lauksaimnieku intereses, Polija sestdien uz laiku līdz 30.jūnijam aizliedza Ukrainas labības un citu pārtikas produktu importu no Ukrainas. Tomēr otrdien abas valstis vienojās, ka Polija atļaus Ukrainas labības tranzītu caur savu teritoriju.

Polijas piemēram ar Ukrainas labības aizliegumu sekoja arī Ungārija un Slovākija.

Kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma dēļ lielā mērā ir bloķētas Ukrainas Melnās jūras ostas tās labības eksports uz citām valstīm ir veikts caur Eiropas Savienību. Tomēr vairākās valstīs vietējie zemnieki sūkstas, ka Ukrainas produkcija ir lēta un tās nonākšana vietējā tirgū samazina vietējo produktu konkurētspēju.

Komentāri (2)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu