Kā ar velosipēdu braukt droši?

Egoiste
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Shutterstock

Ir sākusies aktīvā velosezona, kas ik gadu sagādā daudz prieka, bet nes arī sāpīgus mirkļus, no kuriem būtu iespējams izvairīties, ja visi satiksmes dalībnieki būtu uzmanīgāki un ievērotu ceļu satiksmes noteikumus.

Kā braukt droši?

· Izvēlies pareizo braukšanas vietu: velosipēdistam jābrauc pa attiecīgā virziena velojoslu, velosipēdu ceļu vai gājēju un velosipēdu ceļu iespējami tuvāk tā labajai malai. Ja velojoslas vai velosipēdu ceļa nav, atļauts braukt pa brauktuvi vienā rindā iespējami tuvāk brauktuves labajai malai vai pa nomali, dodot ceļu gājējiem. Ja braukšana pa brauktuvi ir bīstama vai apgrūtināta, velobraucējiem atļauts braukt pa ietvi.

· Bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem, un velosipēdu vadītājiem, kas tos pavada, atļauts braukt pa ietvi.

· Nebrauc pa brauktuvi, ja tai blakus atrodas velosipēdu ceļš.

· Izvēlies atbilstošu ātrumu: braucot pa ietvi, velosipēdistiem jāievēro tāds braukšanas ātrums, lai netiktu apdraudēti vai traucēti gājēji. Gājējiem, pārvietojoties pa ietvi, ir priekšroka.

· Šķērso bauktuvi pareizi: velosipēdistiem atļauts šķērsot brauktuvi, netraucējot gājējus, – pa gājēju pārejām. Pirms brauktuves šķērsošanas velosipēdistam laikus jāsamazina braukšanas ātrums un, ja tas nepieciešams ceļu satiksmes drošībai, jāaptur velosipēds. Velosipēdu vadītāji drīkst braukt pāri gājēju pārejām, bet tikai drošā ātrumā – vienā ātrumā ar gājējiem.

· Sargi sevi un citus: atceries, bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem, braucot ar velosipēdu, galvā jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei! Pieaugušajiem aizsargķivere nav obligāta, taču tā pasargās nopietnu kritienu gadījumā.

· Novērtē attālumu līdz citiem transportlīdzekļiem, kā arī attālumu, kas rodas, atverot stāvoša automobiļa durvis, lai izvairītos no pēkšņas sadursmes un atvērto durvju trieciena!

· Pārliecinies, ka velosipēds ir tehniskā kārtībā un aprīkots ar gaismas atstarotājiem.

· Parūpējies par savu un bērnu nelaimes gadījumu apdrošināšanu, lai negadījuma rezultātā nebūtu jāuztraucas par materiāliem zaudējumiem.

Diemžēl velosipēds joprojām ir arī zagļu iekārots guvums. Kā liecina VP dati, zagļu aktivitāte sāk pieaugt pavasara mēnešos, kulmināciju sasniedzot vasaras vidū. Kopumā pagājušogad reģistrētas 1608 velosipēdu zādzības, un visvairāk braucamrīku nozagts jūlijā - 268, bet augustā 239. Savukārt šī gada pirmajos trijos mēnešos zagļu rokās nokļuvuši jau 149 velosipēdi.

Apdrošināšanas sabiedrībā ERGO pērn saņemti 114 atlīdzības pieteikumi par dažādiem negadījumiem, kuros iesaistīti velobraucēji. Savukārt šī gada sākums ir satraucošs Valsts policijas (VP) statistikā - līdz marta beigām ceļu satiksmes negadījumos gājuši bojā jau četri velosipēdisti. 

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu