Pastiprinot kopjošo un atjaunojošo līdzekļu iedarbību, 1–2 reizes nedēļā vēlams attīrīt galvas ādu ar matu skrubi – tas novērsīs blaugznu rašanos.
Ja, lietojot attīrošos līdzekļus, parādījies diskomforts, nieze vai velkoša sajūta ādā, noteikti jāmaina šampūns!
Kopšana
Matu kopšanas produktu izvēle ir atkarīga no konkrētas problēmas. Ja mati ir bojāti, tad kursa veidā lieto atbilstošu matu masku vai matu eļļu. Šos produktus klāj uz matu galiem, lai neveicinātu taukošanos pie matu saknēm. Pēc tam matus mazgā ar dziļi attīrošu šampūnu. Ar masku un eļļu lietošanu nevajadzētu pārlieku aizrauties – ja mati pārāk daudz piesātināsies, tie kļūs smagi, pieplakuši un ātrāk taukosies.
Smalko matu īpašniecēm, lai piešķirtu matiem apjomu, ieteicams lietot īpašus serumus, kurus ieklāj matos uz nakti.
Ja ikdienā matus žāvē vai veido ar karstajiem rīkiem (fēnu, lokšķērēm, matus taisnojošo pannu u. c.), noteikti jālieto speciālais līdzeklis matu aizsardzībai pret karstumu. Kopšanas līdzekļu, kas aizsargā matus no karstuma, sastāvā ir vielas, kas aptver katru matu, veidojot ap to aizsargplēvīti, radot noturīgu aizsargslāni pret karstuma iedarbību un neļaujot matiem karstumā zaudēt dabisko mitruma līmeni un kļūt sausiem.
Atjaunošana
Matu šūnu atjaunošanās notiek mata sīpoliņā, kas atrodas 2–4 milimetru dziļumā. Ja mati pastiprināti izkrīt, ir novājināti, nespodri vai blāvi, jālūkojas jau pēc spēcīgākiem līdzekļiem, jo, tikai iedarbojoties uz mata sīpoliņu, iespējams atjaunot un atveseļot matus kopumā. Šo produktu sastāvā ir aminoskābes, peptīdi, proteīni, asinsvadus paplašinoši komponenti, kas atjauno matu dabīgo augšanu un matu atveseļošanos. Šie preparāti jālieto kursa veidā 2–4 mēnešus, lai iegūtu rezultātus.