Pk, 22.09.2023.

VIDEO ⟩ Ukraina, iespējams, iznīcinājusi pirmo okupantu kompleksu "Dzudoist"

TVNET Auto
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 4
Foto: armyinform.com.ua

Ukraina jau vairāk nekā gadu turpina varonīgi aizstāvēt savu zemi pret krievu okupantiem. Ukraiņi šajā karā ir iznīcinājuši jau tūkstošiem ienaidnieka  militārās tehnikas vienību. Pavisam nesen ukraiņiem izdevies iznīcināt diezgan reti sastopamo radioelektroniskās aizsardzības komunikāciju un vadības sistēmu "Dzudoist" MKTK-1A.

Šīs tehnikas vienības iznīcināšana notikusi Zaporižjas pusē. Krievijas mobilo ierīču kompleksu atklāja viena no aviācijas izlūkvienībām, kas operatīvi tālāk nodeva informāciju.

Pēc tam pa nodotajām koordinātām tika palaistas raķetes, kas ar pirmo triecienu precīzi trāpīja tehnikai un to iznīcināja. Kā norāda ukraiņi - šis, iespējams, ir pirmais oficiāli fiksētais gadījums, kad izdevies iznīcināt šādu kompleksu.

Līdz plaša mēroga Krievijas iebrukumam Ukrainā vairākas šādas tehnikas vienības tika fiksētas okupētajos Luhanskas un Doneckas apgabalos. Kā ziņo krievu mediji, šis komplekss Krievijas karaspēka rīcībā nonāca 2012. gadā.

Šī kompleksa galvenais mērķis ir identificēt, noteikt pretinieka atrašanās vietu un ietekmēt pretinieka radioelektroniskos līdzekļus, kā arī atklāt un slēgt informācijas noplūdes tehniskos kanālus pie aizsargājamajiem objektiem.

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā tuvojas 200 000 karavīriem.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma pagājušā gada 24. februārī krievi zaudējuši 3740 tankus, 7287 bruņutransportierus, 3053 lielgabalus, 557 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 310 zenītartilērijas iekārtas, 308 lidmašīnas, 294 helikopterus, 2627 bezpilota lidaparātus, 970 spārnotās raķetes, 5984 automobiļus un autocisternas, 18 kuģus un ātrlaivas, kā arī 391 specializētās tehnikas vienību.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 4

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu