Sv, 28.05.2023.

Mazās Justīnes meklēšanas lieta: kāds vīrietis apzināti sniedzis nepatiesu informāciju meitenes radiniekiem

Vīrietis uzdevies par policijas darbinieku
TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Justīne Reinikova.
Justīne Reinikova. Foto: No Valsts policijas rīcībā esošajiem materiāliem

Šī gada 10. maija vakarā kāds vīrietis, sazinoties ar bezvēsts prombūtnē esošās Justīnes Reinikovas ģimeni, apzināti sniedza nepatiesas, maldinošas ziņas par meitenes iespējamo atrašanās vietu, sevi uzdodot par it kā policijas darbinieku, informē Valsts policija (VP).

Vīrietis apgalvoja, ka meklētā meitenīte esot atrasta mirusi mežā Maltas novadā. Šī informācija nekavējoties pārbaudīta un gūts apstiprinājums, ka tā nav patiesa, vienlaikus, pārbaudot informācijas sniedzēju, konstatēts, ka ziņojis kāds 2004. gadā dzimis vīrietis huligāniskos nolūkos. Persona tajā pašā dienā atrasta un aizturēta, un vīrietim piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Bezvēsts prombūtnē esošās meitenes meklēšana turpinās.

Šī gada 10. maija vakarā Valsts policija saņēma informāciju, ka pazudušās septiņus gadus vecās Justīnes Reinikovas ģimenes locekļi ir saņēmuši zvanus no kāda vīrieša, kurš uzdevās par policijas darbinieku un apgalvoja, ka meitene esot atrasta mirusi mežā Maltas novadā un pret meiteni vērsts noziedzīgs nodarījums. Informācija nekavējoties tika pārbaudīta, un tā neapstiprinājās.

Vienlaikus noskaidrots, ka šo maldīgo informāciju huligāniskos nolūkos sniedzis kāds 2004. gadā dzimis vīrietis, kurš jau vairākkārt iepriekš nonācis policijas redzeslokā par dažāda rakstura noziedzīgiem nodarījumiem un likumpārkāpumiem. Persona tajā pašā vakarā tika aizturēta un ievietota īslaicīgās aizturēšanas vietā, un šī gada 12. maijā vīrietim piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Ar savām darbībām 2004. gada dzimušais vīrietis, izrādot necieņu pazudušās meitenes radiniekiem, rupji ignorēja vispārpieņemtās uzvedības normas un traucēja cilvēku mieru. Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231. panta par huligānismu, izmeklēšana turpinās.

Valsts policija turpina bezvēsts prombūtnē esošās meitenes meklēšanu un, kā līdz šim, rūpīgi pārbauda jebkuru saņemto un noskaidroto informāciju, aizvien kā pamatversiju notikušajam izvirzot pieņēmumu, ka meitenīte pati pametusi mājas pagalmu un devusies nezināmā virzienā.

Vienlaikus, ņemot vērā jau līdz šim veiktos pasākumus 5. maijā pazudušās Justīnes Reinikovas meklēšanai, kā arī apstākli, ka jau vairākkārt atkārtoti pārmeklēta apkārtne, pagājušajā nedēļā mainīta meitenes meklēšanas taktika, vairs neizvēršot plašus meklēšanas pasākumus vidē ar pastiprinātu brīvprātīgo piesaisti, bet mērķtiecīgi apsekojot atsevišķas teritorijas un objektus. Bez tam Valsts policija ir regulārā saziņā ar tiem brīvprātīgajiem, kuri turpina meitenes meklēšanu apkārtējā vidē.

Justīne Reinikova bija ģērbusies īsā rozā virsjakā, baltā džemperī, melnās džinsa biksēs, melnos auduma apavos. Viņas augums 124 cm, gaiši mati līdz pleciem. Meitenei ir veselības problēmas.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu