FOTO un VIDEO ⟩ Iespaidīgi kadri! Igaunijai cauri tiek vesta ļoti sarežģīta krava

TVNET Auto
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5
Foto: Sander Ilvest/Postimees

No 8. maija līdz jūnija pirmajām dienām cauri Igaunijas brauks milzu kravas auto, kas vedīs cauri ļoti sarežģītu kravu - vēja ģeneratoru spārnus, vēsta "Postimees".

Dānijas uzņēmums "Vestas" nodrošina vēja ģeneratoru spārnu ražošanu Indijā. Ar kuģi tie tika nogādāti Igaunijas pilsētā Paldiski, kur gaidīja braucienu uz Pērnavas apriņķi. Pirmais spārns devās ceļā pagājušajā pirmdienā.

Kravas auto, kas ved šīs lāpstiņas, ir vairāk nekā 100 metrus garš. Piemēram, "Lux Express" autobuss ir vien 15 metrus garš. Piekabe, uz kuras tiek uzkrauta lāpstiņa, ir atvesta no Somijas. Viena lāpstiņa sver 12 tonnas un ir 74 metrus gara.

Foto: Cauri Igaunijai ved vēja ģeneratora lāpstiņu

No Paldiskiem līdz galamērķim Pērnavas apriņķī ir jāmēro aptuveni 250 kilometrus garš ceļš. Tajā tiek pavadītas aptuveni septiņas stundas. Pirmā sarežģītā vieta ir pie Keilas pilsētas, kas atrodas aptuveni 23 kilometrus no Paldiskiem. Minētajā vietā ir rotācijas aplis.

Video: Cauri Igaunijai ved vēja ģeneratora lāpstiņu

Tiek plānots, ka vēja ģeneratoru uzcels Sārdē (Saarde) maija beigās. Lai to uzbūvētu, būs nepieciešamas aptuveni trīs līdz četras dienas. Savukārt darboties tas sāks jūlijā.

Kopējais vēja ģeneratora augstums būs 175 metri.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu