Lai atbildētu uz šo jautājumu, ir svarīgi ņemt vērā vairākus faktorus, piemēram, enerģijas avotu, kas tiek izmantots transportlīdzekļa uzlādei un darbināšanai, bateriju utilizāciju, ražošanas procesu, kā arī lietošanas paradumus. Elektromobiļu "zaļumu" nosaka arī to apkope un veids, kā īpašnieki var saglabāt savu transportlīdzekļu ekoloģiskumu visā to dzīves cikla laikā.
Elektrība – vai tiešām videi draudzīga?
Nenoliedzami, ka tam, ar kādu elektrību elektroauto tiek ikdienā uzlādēts, ir liela nozīme. Mūsdienās elektrību iegūst dažādos veidos, bet videi draudzīgākā skaitās tā elektrība, kas ir iegūta no atjaunojamiem resursiem.
Panākt, ka elektromobilis paliek videi draudzīgs visā tā aprites ciklā, var dažādos veidos, piemēram, uzstādot saules baterijas uz mājas jumta un lādējot auto no mājas elektrotīkla vai izmantojot publiskās uzlādes stacijas, kas nodrošina enerģiju ar zaļajiem sertifikātiem. Zaļie sertifikāti ir oficiāli dokumenti, kas apliecina, ka uzlādes stacijās nodrošinātā elektroenerģija ir saražota no atjaunojamiem resursiem jeb ir "zaļa".
Skaidrs, ka tas, vai enerģija, ar kuru tiek darbināts elektromobilis konkrētā teritorijā, ir zaļa, lielā mērā ir atkarīgs no katras valsts energoresursu struktūras, taču uzlādes staciju operatori, piemēram, "Eleport", nodrošina, lai piedāvātā enerģija būtu iegūta tikai no atjaunojamiem resursiem un apstiprināta ar zaļo sertifikātu.