Sv, 4.06.2023.

Rinkēvičs: Jādomā, kā juridiski ļaut ātri izbūvēt robežu ar Baltkrieviju

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Partiju apvienības "Jaunā vienotība" Valsts prezidenta amata kandidāts, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
Partiju apvienības "Jaunā vienotība" Valsts prezidenta amata kandidāts, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Foto: Zane Bitere / LETA

Ir jādomā, kā juridiski ļaut ātri izbūvēt robežu ar Baltkrieviju, nevis "nemitīgi cīnīties par punktiem, komatiem," intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Kas notiek Latvijā?" pauda prezidenta amata kandidāts Edgars Rinkēvičs.

Runājot par savu atbildību kā ilggadējam Latvijas politiķim, Rinkēvičs uzsvēra, ka daudzas lietas nav ārlietu ministra kompetencē. Bet, runājot par nepieciešamo pieredzi prezidenta amatam, tā ir tā pati ārpolitika ārkārtīgi sarežģītos, mainīgos apstākļos, kur ir nepieciešama gan pieredze, gan zināšanas, bet jau augstākajā līgā. Augstākā līga ir prezidents. Ārlietu ministrs, piemēram, nevar tik brīvi tikt pie ASV, Francijas u.c. prezidentiem.

Rinkēvičs norādīja, ka viendzimuma pāru attiecību noregulēšanu ir panākuši igauņi un vēl vesela rinda citu reģiona valstu; mēs arī varam izdarīt to ārpus ideoloģiskajiem rāmjiem, vienkārši juridiski.

Rinkēvičs kā prezidenta amata kandidāts esot nepieciešamības gadījumā gatavs izmantot prezidenta instrumentus, piemēram, ja tiek pārkāpti likumi, vai nu atdodot likumprojektus Saeimai, vai nu vēršoties Satversmes tiesā. 

Jau vēstīts, ka prezidenta vēlēšanas notiks 31. maijā. Tajās piedalīsies trīs kandidāti: Uldis Pīlēns, Elīna Pinto un Edgars Rinkēvičs.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu