Sv, 4.06.2023.

ASV ģenerālis Milijs: Krievija Ukrainā neuzvarēs

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 12
Foto: Ronald Wittek/EPA

Krievija militāru uzvaru Ukrainā negūs, ceturtdien sacīja ASV apvienotās štābu priekšnieku komitejas priekšsēdētājs ģenerālis Marks Milijs.

"Šajā karā Krievija militāri uzvaru negūs. Tas tā vienkārši nebūs," pēc virtuālās sanāksmes ar vairāku Ukrainu atbalstošo valstu pārstāvjiem žurnālistiem sacīja Milijs.

Krievijas sākotnējie stratēģiskie mērķi, arī Kijivas valdības gāšana, "militāri netiks sasniegti, tie netiks paveikti", norādīja ģenerālis.

Tajā pat laikā Ukrainā ir simti tūkstoši Krievijas karavīru, un tas Kijivas mērķi par visu teritoriju atgūšanu padara mazticamu "tuvākajā laikā", viņš sacīja.

"Tas nozīmē - kaujas turpināsies, tās būs asiņainas, tās būs smagas. Kādā brīdī abas puses vai nu risinās sarunas par noregulējumu, vai tās nonāks pie militāra noslēguma," sacīja Milijs.

ASV vadīja centienus, lai nodrošinātu Ukrainai starptautisko atbalstu, ātri izveidojot koalīciju Kijivas atbalstam, kad Krievija 2022.gada februārī sāka pilna mēroga karu pret Ukrainu, un koordinējot vairāku desmitu valstu palīdzību.

Kopumā Ukrainas atbalstītāji snieguši Kijivai teju 65 miljardu dolāru vērtu palīdzību drošības jomā, pirms ceturtdienas tikšanās sacīja ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 12

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu